Київська фігуристка Катерина Кононенко знову зійшла на найвищу сходинку п’єдесталу національного чемпіонату. До перемоги на юніорському чемпіонаті України в одиночному катанні в лютому цього року вона додала «золото» чемпіонату України серед юнаків і дівчат.

На змаганнях, які завершилися в Одесі, 11-річна учениця Олександра Артищенка не лише набрала найкращу суму балів – 140.40, але й показала справжній спортивний характер. Юна фігуристка наочно продемонструвала, що навіть після шостого місця в короткій програмі перемога в загальному заліку цілком реальна.

До довільної програми Катерина включила п’ять потрійних стрибків. Не всі вдалося виконати чисто, зокрема, їй не піддався потрійній фліп, але загалом спортсменка відзначилася впевненим катанням і прагненням якнайкраще виконати всі елементи. Вона виграла довільну програму з солідною перевагою – 97.23.

На другій позиції за підсумками двох програм – Софія Григоренко з Одеси – 137.95. Третє призове місце у харків’янки Софії Шашунькіної – 127.97.

В одиночному катанні юнаків титул чемпіона України в цій віковій групі повернув собі Гліб Смотров з Білої Церкви. Учень Вадима Честаховського вперше здобув це звання у 2019 році, а в чемпіонаті-2020 не брав участі через травму. На нинішніх змаганнях 15-річний фігурист не дав своїм суперникам жодного шансу, впевнено вигравши обидві програми. Довільну він виконав на суцільні «плюси», чудово впоравшись з усіма елементами. В підсумку Гліб набрав 190.99 балів і більше, ніж на 55 балів випередив також білоцерківського спортсмена Валерія Карасьова (135.34), який посів друге місце. «Бронза» у харківського одиночника Ярослава Половіка –  130.38.

В спортивних танцях на льоду одесити Мірра Сааді-Смалій та Дмитро Кравченко виявилися єдиними учасниками в означеній категорії і стали чемпіонами з результатом 93.78 балів. Ще два  дуети з Одеси виступили в категорії Advanced Novice. Єлизавета Семенова/Іван Качур  посіли перше місце – 100.87, а Тетяна Бєлодонова/Костянтин Притула стали другими призерами – 92.61.

З повними результатами чемпіонату України серед юнаків та дівчат  можна ознаймитися за посиланням https://ufsf.com.ua/protolkol/SEZON_2021-2022/10_11_2021_CHEMP_NOVICE_ODE/index.htm