Минули ті часи, коли батьки щодня розповідали своїм дітям історії. Висока популярність електронних пристроїв, завантаженість на роботі, напруженість графіка, брак часу – через усе це батьки значно рідше розповідають історії дітям або й узагалі не роблять цього.

Однак таке заняття дуже важливе для розвитку дитини. Згадаймо: наші батьки розповідали нам історії, і це було нам до вподоби. То чому б не наслідувати їхній приклад, виділяючи на це цікаве й корисне заняття свій час?

Як розповідати історії

Маленька дитина охоче слухатиме, як ви читаєте їй казки або розповіді з її улюбленої книги. Якщо у вас під рукою немає потрібної книги, розповідайте історії з власного дитинства. Так чи інакше, для дитини користь такого заняття величезна. Розгляньмо докладніше його переваги.

1. Історії допомагають дітям вивчати нові слова і фрази

Історії, розказані вами, збуджують цікавість дитини, а це допомагає їй засвоювати нові слова та фрази. Крім того, ваші історії прискорюють процес навчання дитини: без них вона вчилася б набагато повільніше.

2. Історії покращують здатність дитини до навчання

Не всі діти вміють зосереджуватися на чомусь досить довго. Ви можете помітити, що дитина більше говорить, ніж слухає. Розповідайте дитині історії, щоб допомогти їй стати більш зосередженою.

Чим цікавіші історії, які ви розповідаєте, тим уважнішою ставатиме дитина. Із часом ви відзначите, що її здатність до навчання поліпшується.

3. Історії розвивають пам’ять дитини

Розкажіть дитині історію, а декілька днів потому попросіть дитину переказати її або нагадати вам ті чи інші деталі. Цей прийом допомагає навчитися запам’ятовувати історії й переказувати почуте. Крім того, дитина розвиватиме пам’ять і вчитиметься зосереджуватися, коли ви розповідаєте історії.

4. Історії сприяють вихованню в дитини доброти й моральних чеснот

Діти зазвичай намагаються наслідувати своїх улюблених персонажів із сюжетів, які ви їм розповідаєте. Тому важливо, щоб у ваших оповіданнях ішлося про мудрість, чесність і мужність – якості, котрі малюк опановуватиме з раннього дитинства.

5. Історії допомагають дитині вивчати культуру

Ділячись з дитиною спогадами про власне дитинство, ви допомагаєте їй зрозуміти культуру, традиції та звичаї, в оточенні яких зростали, а також більше дізнатися про традиції й культуру вашої родини.

6. Історії розвивають творчі навички дитини

Коли ви розповідаєте дитині історії, це розвиває її здатність до творчості. Слухаючи Вас, дитина уявляє персонажів, місця й події, навіть якщо ви просто читаєте їй розповіді з книги.

7. Історії позитивно впливають на успішність дитини в школі

Історії допомагають дитині краще вчитися в школі. Багато дітей вчать параграфи з підручника, не намагаючись вникнути в їх суть. Коли ви розповідаєте або читаєте дитині історії, вона звикає розуміти текст краще, і це позитивно позначається на її шкільному навчанні. Ви можете легко визначити, які предмети дитина вважає нудними. Докладайте зусиль, аби перетворити нудний параграф підручника на цікаву історію.

8. Історії вчать дитину правильно ставити запитання

Діти часто соромляться ставити запитання. Однак, коли ви розповідаєте їм історії, цікавість спонукає їх запитувати, щоб зрозуміти зміст почутого.

Джерело: Розвиток дитини