З проблемою вимови стикаються всі хто вивчає англійську мову як іноземну. Існує думка, що після 12 років неможливо позбутися стійкого іноземного акценту і навчитися говорити красиво.

Однак оперні співаки, коли починають розучувати партію на абсолютно чужою мовою, в першу чергу приділяють увагу вимові. Повторюють слова як папуги, навіть не знаючи їх значення. І у них виходить домогтися чистого звучання за невеликий проміжок часу, хоча вони не розумніші, ніж інші люди.

І це зовсім не про те, що потрібно гвалтувати себе багаторазовими повтореннями, коли це не в задоволення. А про те, що навчитися говорити красиво можна в будь-якому віці. Було б бажання! І розуміння, як дійти до мети і за який проміжок часу.

Неправильне вимова призводить до негативного враженню, нерозуміння і небажання спілкуватися далі.

Негативне враження

Коли ви спілкуєтеся з людьми в реальності, вимова – це перше, на що звертає увагу співрозмовник. У повсякденному спілкуванні вам зазвичай не потрібно використовувати будь-які складні слова, тому обмежений словниковий запас не є проблемою. Однак з найперших слів буде зрозуміло: ваше вимова поганий або хороший. І якщо у вас стійкий іноземний акцент, то про вас думатимуть як про людину, яка погано говорить по-англійськи, і ніякої словниковий запас або знання граматики тут не допоможуть.

Нерозуміння

Марно знати тисячі іноземних слів, якщо ви не можете їх правильно вимовляти. Вас просто не зрозуміють. Навіть гірше. Помилки в вимові можуть привести до серйозного нерозуміння. Наприклад, згадайте ролик з youtube з назвою “I am sinking” .

Багато хто вважає, що вони можуть спілкуватися англійською тільки тому, що розмовляють зі своїм викладачем або іншими студентами. Але це не зовсім так. Викладачі звикли чути поганий англійська роками, а російські студенти розмовляють з таким же жахливим акцентом, що і ви, тому їм простіше вас розуміти. Кращий спосіб перевірити себе – це поговорити з англомовним співрозмовником. Якщо вас зрозуміють, то з вимовою все в порядку.

Неефективне спілкування

Якщо ви розмовляєте зі стійким іноземним акцентом, то вас досить складно зрозуміти. Співрозмовника дратує, коли потрібно знову і знову перепитувати, але все одно не зрозуміло, що ви хотіли сказати. Отже, якщо людині необхідно докласти багато зусиль, щоб зрозуміти ваш англійська, то не дивуйтеся, коли вас почнуть уникати. І навпаки, якщо у вас приємний акцент і вас легко розуміти, то з вами захочуть продовжити спілкування.

Поради з правильної вимови:

  • використовуйте словник , щоб перевірити, як правильно звучить нове слово. Зараз це зробити набагато простіше, ніж 10-15 років тому, коли інтернет не був так поширений. Наприклад, використовуйте ресурс Forvo , щоб почути, як вимовляють одне й те саме слово в різних куточках світу звичайні люди;
  • слухайте носіїв мови , щоб звикнути до їх акценту. Замість того, щоб слухати нудні уроки з фонетики, використовуйте пісні і фільми, намагайтеся спілкуватися з англомовними знайомими якомога частіше;
  • практикуйтеся перед дзеркалом , щоб бути впевненим, що ваш рот і губи рухаються правильно;
  • багато практикуйтеся. Тільки так ви зможете домогтися успіху;
  • будьте терплячі і рішучі . Вам може бути дуже важко, але докладені зусилля того варті.

Автор: Марина Солодухина

Джерело: englishteacup.org