Кажуть, що рух по лівій або правій стороні вулиці – це всього лише справа звички. Зручно і так, і так. Просто потрібно перебудуватися, і це стане нормою. А звідки взагалі взялося це лівосторонній рух і чому Англія дотримується саме його? 

Вся справа в стародавніх воїнах?

Відправимося в ті часи, коли лицарі, та й взагалі все воїни переміщалися по вулицях Англії з мечем напереваги. І він, цей самий меч, знаходився на лівій стороні, як правило, даючи можливість сильної правій руці вчасно вихопити його з піхов і захиститися або атакувати ворога. Відповідно і по дорозі було зручніше йти зліва. По-перше, щоб миттєво дати відсіч противнику, що йде справа. По-друге, щоб ненароком не зачепити інших пішоходів.

Якщо говорити про вершників, то забиратися на коня і потім спішуватися теж було зручніше з лівого боку від “транспортного засобу”, щоб меч не заважав.

СЕРЕДНЬОВІЧНІ ТОНКОЩІ

Вже трохи пізніше в середні віки, коли пішоходи пересіли в вози, запряжені кіньми, Кучер так розмахували своїми батогами (в правій руці – більшість адже правші), що нерідко зачіпали людей, що йдуть по краю дороги. Тому вози стали триматися лівого боку. У 1756 році з’явився перший документ – король видав білль, що забороняє їздити по Лондонському мосту з правого боку. Порушникам загрожував чималий штраф. Після Лондонського мосту манера їздити по лівій стороні стала поширюватися по всій Англії. І через 20 років законодавчо було прийнято в Великобританії лівосторонній рух. До речі, цей “Дорожній акт” поширюється і на залізничний рух.

СПРАВИ ПОЛІТИЧНІ

Ймовірно, Англія – ​​перша країна з лівостороннім рухом. Розростаючись і перетворюючись на величезну імперію в XIX столітті, цю особливість вона принесла і в свої колонії по всьому світу. Деякі з них пізніше перейшли на правосторонній рух, але в деяких країнах так і збереглося рух по лівій стороні. Великобританія в цьому сенсі, як і в усьому, консервативна і, по всій видимості, щось міняти не збирається.

А трохи раніше в період панування Наполеона світ розділився на його прихильників і супротивників. Англія була затятим антагоністом. І країни, які підтримують Наполеона, встановлювали у себе правосторонній рух (як у Франції). Противники – лівосторонній.

Також через політичні причини в Японії було затверджено лівосторонній рух. Хоч і історичні передумови там були такі ж, як і в Англії (там місцеві самураї носили свої катани зліва), але остаточно до вибору лівого боку привела все ж не історія, а дружба з Великобританією.

Як я вже згадувала, якісь країни пізніше перебудувалися на правосторонній рух, яке існує в 65% країнах. Але щось не віриться, що Великобританія послідує їх прикладу. Як думаєте? 

Джерело: easyspeak.ru