Сучасного вигляду фігурне катання набуло тільки в 1742 році. Але тоді, з утворенням першого в світі клубу любителів фігурного катання, даний вид спорту не мав чітких і систематизованих правил. Переломним моментом в історії можна назвати кінець XIX століття, коли фігуристам стали відомі основні фігури і було прийнято рішення створити певні правила, за якими оцінювалися виступи фігуристів.

Але це не стало кінцевої віхою на шляху. Сучасне фігурне катання з’явилося в момент, коли даний вид спорту був винесений як дисципліна на Олімпійських іграх. Але заглиблюватися в історію даної події не варто. Куди як краще розібратися в тому, які ж правила існують зараз.

Але ж справа в тому, що з безлічі дисциплін фігурного катання основною і найвідомішою на сьогодні є одиночне катання.

У ньому фігуристи виступають без партнера, тобто поодинці. Але як тоді оцінювати їх дії? У цій дисципліні використовуються 2 групи критеріїв, які дозволяють оцінити виступ фігуриста.

Першою групою є неспортивні чинники. Це такі фактори як зовнішній вигляд спортсмена, костюм, музика і гармонійність виконання. Яку б складну програму не виконав спортсмен, без хорошої музики його шанси на перемогу невеликі. До того ж музиці повинен відповідати і костюм, щоб створювалося враження повної гармонійності в діях фігуриста.

Другою групою факторів є виконання обов’язкових елементів фігурного катання. Ці елементи повинні бути присутніми в програмі і їх відсутність негативно позначиться на оцінці суддів. В цілому, можна сказати, що ці елементи вважаються найпростішими, але ж їх можна і ускладнити. І саме це ускладнення оцінюють судді. Але, що це за елементи?

Кроки. Самі звичайні кроки, які застосовуються в фігурному катанні. Вони служать для зв’язки всіх інших елементів і дають спортсменові час відпочити і зібратися між виконанням інших обов’язкових елементів. Але в той же час кроки часом бувають і дуже складними, що додає видовищності поданням фігуриста.

Спіраль. Є елементом, який характерний жіночому фігурному катанню (чоловікові виконати спіраль гладко і красиво не дозволяє фізіологія). Спіраль вважається одним з найскладніших елементів, оскільки включає в себе необхідність, зберігаючи позицію, ковзати на одному конику з піднятою ногою. В результаті ковзання на льоду повинен залишитися красивий і рівний слід.

Обертання. Обов’язковий для чоловічого і жіночого катання. Цей елемент трохи складніший чим  спіраль, оскільки вимагає більшої зібраності і прекрасного почуття рівноваги. Даний елемент має свою окрему історію і в сьогоднішньому фігурному катанні можна зустріти 5 його різновидів: стоячи, сидячи, ластівка, заклон і Більман. Кожен з цих способів складний і красивий по-своєму.

Стрибки. Існує величезна кількість різновидів цього елемента і кожен з них гарний і складний по-своєму. Але стрибки по сей день є найбільш видовищними елементами фігурного катання, через що дуже часто включаються в програму будь-якого фігуриста.

Як можна зрозуміти з переліку основних елементів фігурне катання- не простий спорт і він дуже різноманітний. Фігуристи можуть вести себе на льоду, як хочуть, але їх суворо стримують рамки, тому для них важливо поєднувати елегантність, ризик і красу.