Українська фігуристка Анна Хниченкова не змогла кваліфікуватися до довільної програми на чемпіонаті світу з фігурного катання,який відкрився сьогодні у Гельсінкі.

У короткій програмі у жіночому одиночному катанні,з якою виступали у перший день змагань спортсменки, учениця В`ячеслава Ткаченка припустилася низки помилок,зокрема,вона упала під час виконання каскаду потрійний фліп+потрійний тулуп,що коштувало їй балу. З оцінкою 46,98 балів Хниченкова посіла 35-е місце і це не дозволило їй продовжити боротьбу.

Після виступу засмучена фігуристка сказала нашому сайту,що їй не вдалося впоратися з хвилюванням.

«Каскад 3+3 є відносно новим для мене елементом,я його вивчила у цьому сезоні і стрибнула на чемпіонаті України. Коли готувалася до чемпіонату світу, на тренуваннях він виходив у мене ідеально. А тут…Змагання відповідальні і я надто розхвилювалася. У подальшому, в ході програми,щоб заробити ще трохи балів, я до сольного стрибка (потрійний лутц) додала подвійний тулуп,але,як бачите,вже нічого не допомогло», – пояснила Анна Хниченкова.

У вищому ешелоні після короткої програми боротьба загострилася,але,схоже,лише за друге та третє місця. Основна претендентка на золоту медаль – Євгенія Медвєдєва останні півтора року повністю домінує над суперницями: у нинішньому сезоні вона виграла усі турніри за своєю участю і,судячи з виступу у короткій програмі,має намір додати до цього переможного списку також чемпіонат світу.Титулована 17-річна росіянка (чемпіонка світу-2016,дворазова чемпіонка Європи,володарка Гран прі-2016) невимушено та чисто відпрацювала усі елементи,зірвала оплески за виконання каскаду потрійний фліп+потрійний тулуп та потрійного ріттберггера і наразі лідирує із сумою 79,01 балів.

«Мені безумовно все вдалося», – заявила вона журналістам. Фігуристка додала,що зазвичай любить виступати перед повними трибунами і сьогодні й сама отримала задоволення від свого катання.

На друге місце дещо несподівано вийшла канадка Кейтлін Осмонд,котра у цьому сезоні помітно прогресує.Вона набрала 75,98 балів. На третій позиції розташувалася її співвітчизниця Габріель Дейлман – 72,19.

Чемпіонки та призерки у цій дисципліні стануть відомі 31 березня.