Українські танцюристи Олександра Назарова/Максим Нікітін посіли 15-е місце на чемпіонаті світу з фігурного катання,що завершився у столиці Фінляндії.

У змаганнях танцювальних дуетів,які виконували сьогодні довільну програму, учні Ігоря Шпільбанда набрали загалом 155,35 балів. Після короткої програми вони були 14-ми, а їхню довільну судді оцінили у 91,49 балів,поставивши 45,99 балів за техніку та 45,50 за компоненти.

На льоду «Хартвал арени» українці показали цікавий довільний танець,продемонструвавши,зокрема,оригінальні підтримки,добре виконали твізли,обертання.

Коментуючи для нашого сайту цей виступ,Ігор Шпільбанд зазначив,що складну програму,у якій було багато незвичних елементів, Саша та Максим відкатали «чисто та рівно».

«Фігуристи показали у цій програмі свою індивідуальність і були досить переконливі технічно. Я задоволений виконанням підтримок,твізлів…Хіба що серпантин могли б відкатати більш потужно,але виявили обережність. Щоправда,рівень отримали хороший», – проаналізував Шпільбанд.

Він зазначив,що багато що у катанні його учнів потребує покращення.

«Цього року ми рано розпочнемо підготовку,оскільки наступний сезон – олімпійський, а Саші та Максиму потрібно набиратися змагального досвіду,посилювати фізичну підготовку,щоб у катанні була швидкість,потужність», – заявив Шпільбанд. Він також повідомив,що уже є ідеї щодо нових програм,які будуть відмінними від нинішніх.

Зазначимо, що своїм успішним виступом на чемпіонаті світу Олександра Назарова та Максим Нікітін здобули для України олімпійську ліцензію.

Чемпіонами світу у спортивних танцях на льоду став канадський дует Тесса Вертью/Скотт Мойр. Олімпійські чемпіони виконали довільну програму не без помилок,зокрема,партнер спіткнувся і торкнувся рукою льоду,але запасу балів,здобутого після короткої програми виявилося достатньо для перемоги – 198,62.

Вертью та Мойр є переможцями зимової Олімпіади-2010 у Ванкувері та срібними призерами Ігор-2014 у Сочі. Після останньої Олімпіади вони взяли паузу у виступах і повернулися на лід лише торік. «Пропустивши стільки чемпіонатів світу,ми розуміли,що нас чекає сильна конкуренція.Ми дуже раді,що витримали її і перемогли», – заявив Мойр журналістам після виступу.

Дворазові чемпіони світу Габріела Пападакіс/Гійом Сізерон (Франція),хоч і перемогли у довільному танці, залишилися на другому місці – 196,04. Бронзові медалі здобули Майя Шибутані/Алекс Шибутані (США) – 185,18