Українському фігуристу Івану Павлову не вдалося увійти до числа 24-х спортсменів,які продовжать боротьбу у чоловічому одиночному катанні чемпіонату світу-2017 у Гельсінкі.

Учень Дмитра Шкідченка зупинився буквально за крок до цієї мети: з результатом 69,26 балів він посів 25-е місце.

Водночас виступ 18-річного українця на «Хартвалл арені» практично не викликав тут критичних зауважень.Свою коротку програму(саундтрек Bed Boys by Mark Mancina) він виконав так,як від нього й очікували: показав чистий прокат усіх елементів,зокрема,чудово стрибнув каскад потрійний лутц+потрійний тулуп та «сольні» – потрійний аксель і потрійний фліп. Загалом програма була виконана на досить високому технічному рівні,що відобразила й відповідна оцінка – 38,62. Проте на компоненти судді «поскупилися» – 30,64. Вочевидь,зіграв свою роль той факт, що Павлов виступав лише десятим з 36 спортсменів – не секрет,що для перших груп учасників оцінки дещо притримуються…

«Я задоволений своїм прокатом короткої програми,саме на такий виступ ми з тренером й розраховували. Єдине,що можно було б зробити краще, це виїзд з акселя,але з рештою завдань я впорався добре», – заявив фігурист нашому сайту. Щодо відсутності стрибка у чотири оберти,без якого практично неможливо сподіватися на високий результат, Іван Павлов пояснив,що під час підготовки до чемпіонату він уже виконував його у програмі під музику,але усі подальші плани поламала травма руки. «Мені загіпсували руку через перелом,тому було неможливо,як фізично,так і психологічно, продовжувати тренувати чотири оберти», – пояснив спортсмен.

Його тренер Дмитро Шкідченко також позитивно оцінив виступ свого учня у короткій програмі.

«Прокат Івана мені сподобався навіть більше,ніж на січневому чемпіонаті Європи. Там він також катався чисто,не припускався помилок,але був трохи скутим,що не вітається суддями. У Гельсінкі цього уже не було,Іван виглядав у своїй програмі впевненим і невимушеним. Жаль,що не вдалося продовжити змагання,але мій учень відзначається бійцівським характером і у нього попереду ще не один чемпіонат світу», – сказав Дмитро Шкідченко.

Перед виконанням довільної програми лідерство захопив дворазовий чемпіон світу Хав`єр Фернандес. Своїм неймовірним виступом харизматичний іспанець спростував усі прогнози щодо того,що йому нібито важко буде боротися за «золото» ЧС-2017 через нестабільну спортивну форму. Фернандес показав притаманне йому елегантне катання, легко впорався зі стрибковою частиною програми з двома стрибками у чотири оберти і набрав рекордну суму балів – 109,05.

На другому місці японський фігурист Шома Уно – 104,86, третім з результатом 102,13 йде триразовий чемпіон світу Патрік Чан з Канади.