Олімпійські чемпіони у парному катанні Альона Савченко/Бруно Масо з Німеччини вибороли золоті медалі чемпіонату світу з фігурного катання, який триває у Мілані.

Пара лідирувала після короткої програми, а сьогодні виграла і довільну, встановивши два світових рекорди. Довільну програму судді оцінили у 162.85 балів, що є кращим результатом в історії парного катання. Крім того, рекордом є сума балів, набрана фігуристами за підсумками двох програм – 245,84.

Свою довільну програму олімпійські чемпіони виконали на одному диханні, змусивши глядачів піднятися зі своїх місць. Вони закінчили прокат під овації, які тривалий час не могли стихнути і довго не йшли з льоду, дякуючи своїм шанувальникам. Спортсмени не приховували сліз, а Альона емоційно поцілувала лід…

Для 34-річної колишньої українки Альони Савченко це вже шоста найвища нагорода чемпіонатів світу – попередні (2008, 2009, 2011, 2012, 2014) вона виборола,виступаючи у парі з Робіном Шелкови. З весни 2014 року у Савченко новий партнер – Бруно Масо, який для цього переїхав з Франції до Німеччини і торік отримав німецьке громадянство. У нинішньому сезоні спортивна пара Савченко/Масо виграла фінал Гран прі, а після цього новий тріумф: перемога в олімпійському турнірі фігуристів у парному катанні.

Альона Савченко свій спортивний шлях починала в Україні. У 2000 році вона разом зі Станіславом Морозовим стала чемпіонкою світу серед юніорів. За Німеччину виступає з 2004 року.

28-річний Бруно Масо раніше виступав з іншими партнершами, але вагомих успіхів пари не досягали. Чемпіоном світу він став вперше.

«Ми щасливі від того, що переможно завершили цей важкий сезон. У ньому ми стали олімпійськими чемпіонами, але Олімпіада була вчора. Тому ми відклали наші олімпійські золоті медалі і зосередилися на нових змаганнях – чемпіонаті світу. Нам важливо виконувати свою роботу і дуже хотілося, зокрема, зробити чисту коротку програму, тому що у нинішньому сезоні нам це не вдавалося»,- сказала журналістам Альона Савченко.

За її словами, вона та Бруно насолоджувалися катанням, як вони це робили на Олімпійських іграх, але на чемпіонаті світу все було «трохи інакше».

«Я була дуже зосереджена на елементах,сфокусована на програмі і врешті-решт подякувала льоду, поцілувавши його», – сказала фігуристка.

Її партнер додав,що він та Альона виступали сьогодні для своїх рідних, друзів, усіх шанувальників їхньої творчості.

«Фізично було важко. Ми втомилися, у нас не було багато часу для підготовки, і тому ми зробили все серцем. Це було просто магічно», – заявив Бруно Масо.

Срібними призерами чемпіонату світу стали росіяни Євгенія Тарасова/Володимир Морозов – 225.53. На третьому місці французи Ванесса Джеймс/Морган Сіпре – 218.36.