Італійська фігуристка Кароліна Костнер захопила лідерство у змаганнях жінок на чемпіонаті світу,що стартував сьогодні у Мілані.

Після блискуче виконаної короткої програми 31-річна спортсменка набрала рекордні 80.27 балів і обійшла олімпійську чемпіонку Аліну Загітову, котра цього разу, на відміну від нещодавнього виступу у Пхьончхані, була далека від бездоганного виконання елементів, помилившись у каскаді потрійний лутц+потрійний ріттбергер. Водночас судді оцінили техніку росіянки вище, ніж техніку Костнер, зате у компонентах італійка була неперевершеною. У Загітової 79.51 балів і – друге місце у короткій програмі. Трійку найсильніших замкнула японка Сатоко Міяхара – 74.36. Чемпіонка Олімпіади-2018 у командному турнірі та бронзова медалістка в особистому заліку канадка Кейтлін Осмонд з падінням йде четвертою – 72.73.

«Я надзвичайно рада і своєму прокату, і тому, що виступаю у рідній країні (в Італії). Для мене це велика честь, я відчувала підтримку, емоції глядачів, їхню пристрасть, сльози…Це було щось особливе. Посередині моєї програми є місце, де музика ніби обривається. Коли я побачила, що у залі попри переповнені трибуни, панує повна тиша, я відчула, що глядачі захоплені моїм катанням і переживають цей момент разом зі мною. Мене це дуже надихнуло.

Сподіваюся, у довільній програмі продемонструю чисті елементи і покажу, як люблю кататися на ковзанах», – сказала журналістам Кароліна Костнер, якій глядачі влаштували неймовірні овації після її виступу.

Аліна Загітова, розчарована своїм сьогоднішнім катанням,заявила,що її підвів каскад, який «міг би бути кращим».

«Мені важко було повернутися до навчального процесу після Ігор. Вочевидь це позначилося на катанні… Кароліна Костнер – мій кумир і я рада за неї, рада, що вона змогла показати у короткій кращий результат», – сказала 15-річна олімпійська чемпіонка.

З довільною програмою фігуристки виступлять 23 березня.

Прогнозованим було лідерство у парному катанні олімпійських чемпіонів Альони Савченко/Бруно Масо з Німеччини. У короткій програмі німецькі фігуристи зробили крок до «золота» – шостого у біографії Савченко та першого для Масо. Їх перевага над рештою суперників була очевидною, що й відобразилося на оцінках. Німецька пара отримала за свій прокат 82.98, перевершивши свій рекордний результат, а їх найближчі «переслідувачі» – росіяни Євгенія Тарасова/Володимир Морозов – 81.29.

На третьому місці французька спортивна пара – Ванесса Джеймс/Морган Сипре -75.321

Завтра розпочинається боротьба у чоловічому одиночному катанні,де українські шанувальники фігурного катання вболіватимуть за Івана Павлова. Сьогодні під час жеребкування нашому фігуристу дістався 19 стартовий номер і він вийде на лід об 11.47 за київським часом.