Український фігурист Іван Павлов не виступить у довільній програмі чемпіонату світу з фігурного катання на ковзанах, який  триває у Мілані. Спортсмен не виконав кваліфікаційні вимоги, посівши 29-е місце у короткій програмі, з якою виступали сьогодні чоловіки-одиночники.

За свій прокат під саундтрек з кінофільму «Містер та місіс Сміт» Павлов отримав значно нижчі оцінки, ніж на нещодавньому чемпіонаті світу серед юніорів – 64.18 балів (34.85 за техніку, 30.33 за компоненти). Та якщо на ЮЧС у Софії, де Павлов посів 8-е місце, він показав один з кращих прокатів своєї короткої, то у Мілані припустився серйозної помилки уже на початку виступу, не впоравшись з потрійним акселем,що призвело до падіння. Водночас решту «пунктів» технічного плану – каскад потрійний фліп+потрійний тулуп та потрійний лутц він виконав добре.

«Мені важко відразу сказати,що ж сталося», – сказав Павлов у мікс-зоні після виступу.

«Насправді, я почувався зручно. Хіба, можливо, сильніше, ніж треба, перекрутив,коли виконував аксель… Але решту стрибків зробив добре», – додав спортсмен. Павлов зазначив, що після юніорського чемпіонату, де він постарався максимально реалізувати поставлені завдання, йому було важко готуватися до «дорослої» першості.

«Я відчував певний спад, як в емоційному, так і в технічному планів. Я ніколи так не кажу, але цього разу я справді виклався на ЮЧС на 100 відсотків. Після цього, уже готуючись до чемпіонату в Мілані, якийсь час не міг нічого зібрати на тренуваннях. Лише коли сюди(до Мілану) приїхав, стало щось виходити», – розповів фігурист.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо стрибка у чотири оберти, Іван Павлов пояснив: «Після повернення з юніорського чемпіонату світу я виконував його(четверний стрибок) на тренуванні, так само тренував його й тут, але цей стрибок у мене ще нестабільний. Тому було вирішено як у Софії, так і у Мілані не ризикувати і поки що не включати його у програму на таких важливих змаганнях. Адже четверний ще не накатаний у програмі і необхідність його виконувати могла б вибити мене з колії».

AG8I9908

Тренер спортсмена Марина Амірханова зазначила, що важко робити конкретні висновки «гарячим слідом». «Детальний аналіз та серйозна розмова у нас ще попереду», – сказала  тренер.

Коротку програму у чоловічому одиночному катанні виграв 18-річний переможець чемпіонату чотирьох континентів американець Нетан Чен, який, хоча й дещо втратив на помарках під час виконання обох стрибків у  чотири оберти – лутца у каскаді з потрійним тулупом та фліпа, все ж перевершив технічною оцінкою росіянина Михайла Коляду,набравши 101.94 бали. Водночас Коляда отримав вищу оцінку за компоненти і з 100.08 балами розташувався слідом за Ченом. На третьому місці йде чемпіон світу -2017 серед юніорів американець Вінсент Чжоу – 96.78. Учень Теммі Гембл, котра тренує також українця Ярослава Паніота, вперше так високо піднявся у «дорослих» змаганнях.

З довільною програмою фігуристи виступлять 24 березня. А завтра, 23 березня на лід вийдуть з короткою програмою танцювальні дуети. Українці Олександра Назарова/Максим Нікітін виступають під 16-м стартовим номером.