Олімпійська чемпіонка росіянка Аліна Загітова  виграла коротку програму чемпіонату світу з фігурного катання, який розпочався в японському місті Сайтама.

За свій виступ спортсменка отримала 82.08 балів, краще всіх виконавши складний каскад потрійний лутц+потрійний ріттбергер, а також потрійний фліп. Учениця Етері Тутберідзе виступала останньою в турнірі жінок, а перед нею розчарували публіку її основні конкуренти – японка Ріка Кіхіра, котра не змогла виконати свій «фірмовий» потрійний аксель, та співвітчизниця Аліни – Євгенія Медведєва, котра помилилася під час виконання каскаду. Відтак до лідируючої трійки дещо несподівано увійшли японка Каорі Сакамото – 76.86 та представниця Казахстану, ще одна вихованка Тутберідзе – Елізабет Турсинбаєва – 75,96.

“Я дуже задоволена своїм прокатом короткої програми, а також тим, як тепло зустрічає тут фігуристів публіка. У мене не все виходило на тренуваннях, але я відчувала підтримку своїх тренерів. Спасибі їм, що терплять мене і розуміють, коли у чомусь помиляюся чи буваю надто емоційною. У довільній програмі намагатимуся показати все, що вмію і довести, передусім, собі, що можу кататися якнайкраще і не маю права помилятися», – сказала Аліна Загітова журналістам після свого виступу.

Довільну програму жінки представлять 22 березня.

Нагадаємо, що 21 березня розпочинають боротьбу за світову «корону» чоловіки. Український фігурист Іван Шмуратко вийде на лід 15-м.