Український танцювальний дует Олександра Назарова/Максим Нікітін на 20-му місці завершив виступи на чемпіонаті світу з фігурного катання в Сайтамі (Японія).

Напередодні учні Галини Чурілової та Фаб`яна Бурзи добре впоралися з ритмічним танцем, але у довільному щось пішло не так…Легко та енергійно розпочавши програму, дует втратив перевагу «на рівному місці» через несподіване падіння партнера. Небездоганними були і твіззли фігуристів. Як наслідок українці показали не кращий результат – 87.67, посівши останнє місце у довільному танці. Загалом вони набрали 153.43 бали.

«За цей виступ я поставив собі оцінку «погано». Впав на важливому елементі, тому все інше вже не має жодного значення. Причини поки що не знаю, оскільки і фізично, і технічно був чудово підготовлений. Може, як каже Галина Володимирівна(Чурілова), «проблема в голові», тобто суто психологічна, а може й щось не допрацював,так би мовити, невипадкова випадковість… Подальші елементи ми намагалися зробити добре, адже на таких змаганнях, хоч шість разів упади, а мусиш все викинути з голови і якнайкраще завершити програму», – сказав представникам ЗМІ Максим Нікітін відразу після прокату. Його партнерка додала, що цей випадок змусить її та Максима ще більше працювати, хоча подальші спортивні плани дует поки що не оприлюднив.

«Ми тільки вийшли з льоду, ми маємо розібратися, що сталося. Тому про те, що буде далі, подумаємо потім, як і про нові програми. Скажу лише, що нашою метою в житті завжди був постійний рух вперед, покращення катання, пошук новацій у танцях.Ось з цих глобальних цілей і формуватимемо плани на майбутній сезон», – заявив Максим Нікітін.

Як і очікувалося, на найвищу сходинку п`єдесталу зійшли Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон, у яких поки що немає конкурентів на світовому рівні. Їх довільний танець, як і ритмічний, у Сайтамі назвали високим мистецтвом на льоду. Судді оцінили його високими балами – 134.23 за довільну програму та 222.65 загалом, а японська публіка влаштувала овації, які зазвичай бережуть лише для «своїх» спортсменів.

Це уже четверта перемога Пападакіс/Сізерона на чемпіонатах світу. Причому, французький дует здобув її, оновивши світові рекорди в ритмічному та довільному танцях та за сумою балів.

Срібні медалі отримала російська танцювальна пара Вікторія Синіцина/Нікіта Кацалапов – 211.76, бронзові – американці Медісон Хаббел/Закарі Донох`ю – 210.40.