Українська фігуристка Анастасія Архіпова не кваліфікувалася до довільної програми на чемпіонаті світу з фігурного катання, який розпочався сьогодні в Стокгольмі.

В своїй короткій програмі (Elizaveta «Meant») спортсменка припустилася помилок, зокрема, не виконала обов’язковий каскад. Анастасія показала 35-й результат, отримавши від суддів 45.07 балів.

Варто зазначити, що учениця Марини Амірханової лише нещодавно повернулася до тренувань після тривалої перерви, викликаної важкою травмою. Чемпіонат світу для 17-річної фігуристки був лише третім стартом в сезоні. Раніше вона взяла участь у двох чемпіонатах України – юніорському та «дорослому» і на обох посіла четверте місце.

Загалом у турнірі жінок чемпіонату світу стартувало 39 учасниць. Продовжать боротьбу 24 фігуристки за підсумками короткої програми.

Попри численні припущення, що за «золото» ЧС-2021 змагатимуться лише представниці Федерації фігурного катання Росії – FSR (рішенням Спортивного арбітражного суду спортсмени упродовж 2 років не можуть виступати в статусі збірної РФ та використовувати національну символіку-авт.), реальний шанс спростувати  прогнози отримала японка Ріка Кіхіра. З результатом 79.08 вона йде слідом за лідером – Анною Щербаковою (FSR), яка набрала 81 бал. Третє місце посідає Єлизавета Туктамишева (FSR) – 78.86.

25 березня з короткими програмами на лід вийдуть чоловіки та спортивні пари. У чоловічому одиночному катанні Україну представляє Іван Шмуратко. Він виступить у першій розминці під 5-м стартовим номером.