Український фігурист Іван Шмуратко подолав кваліфікаційний бар’єр на чемпіонаті світу з фігурного катання, який триває в столиці Швеції. Після виконання короткої програми учень Марини Амірханової посідає 22-е місце, яке гарантує йому виступ у довільній програмі.

На арені Ericsson Globe Іван Шмуратко продемонстрував сьогодні свій кращий в цьому сезоні прокат короткої композиції під пісню Шарля Азнавура «Вічна любов». Як спортсмен і обіцяв перед чемпіонатом світу, він зробив перестановки в технічному контенті програми, відмовившись від сальхова у чотири оберти та змінивши потрійний фліп на потрійний лутц у каскаді з потрійним тулупом. Потрійний фліп натомість став сольним. Означені стрибки  українець виконав на «плюси», а підвів його потрійний аксель – цього разу його не вдалося стрибнути чисто. Технічна оцінка Шмуратка становить 39.09, за компоненти він отримав 34.89, а загалом набрав 73.98 балів. 

Виграв коротку програму дворазовий олімпійський чемпіон японець Юдзуру Ханю, який без проблем впорався зі своїм стрибковим арсеналом – сальховом у чотири оберти, каскадом тулуп у чотири оберти +потрійний тулуп, потрійним акселем. Оцінка лідера – 106. 98 балів. 

Друге місце з результатом 100.96 балів посідає ще один японський фігурист – Юма Кагіяма. Лише на третій позиції –американець Нейтан Чен. Дворазовий чемпіон світу впав під час виконання лутца у чотири оберти. З урахуванням цієї помилки його сума балів склала 98.85.

З довільною програмою фігуристи виступлять в суботу, 27 березня. Днем раніше на лід

вийдуть танцювальні дуети, які покажуть ритмічний танець. У цій дисципліні Україну представляють Олександра Назарова та Максим Нікітін.