Одиночник Іван Шмуратко посів 21-е місце на чемпіонаті світу з фігурного катання, який завершився сьогодні в столиці Швеції. За підсумками двох програм він набрав 204.17 балів.

Короткий прокат наш фігурист завершив на 22-й позиції з результатом 73.98 балів. У довільній програмі він, на жаль, не додав впевненості у своє катання і не зміг виконати належним чином більшість стрибкових елементів.  Так, на початку виступу у Шмуратка «не пішов» сальхов у чотири оберти, а у другій половині програми – і потрійні. Натомість за потрійний аксель – і сольний, і в каскаді з подвійним тулупом він отримав «плюси». Довільну програму Івана судді оцінили у 130.19 балів. Це – 20-й результат. 

На найвищу сходинку п’єдесталу втретє поспіль зійшов американський фігурист Нейтан Чен. Він чисто виконав довільну програму, до якої включив п’ять стрибків у чотири оберти. Підсумкова сума балів чемпіона – 320.88. 

Срібним призером став японець Юма Кагіяма – 291.77. Його співвітчизник, дворазовий олімпійський чемпіон Юдзуру Ханю, котрий лідирував після короткої програми, у загальному заліку став третім – 289.18. Він з помилками відкатав довільну програму, де показав лише четвертий результат.

Коментуючи свою третю перемогу на чемпіонаті світу, Нейтан Чен сказав: «Це дивовижно! Я щасливий від того, що зміг це зробити у такому безпрецедентному сезоні. Хотілося б запам’ятати цю мить, адже не знаю, скільки разів ще зможу виступити на чемпіонатах світу. …Ми тренуємося і живемо заради змагань і таких моментів. Без них безглуздо перебувати на ковзанці кожний божий день».

У спортивних танцях на льоду український дует Олександра Назарова/Максим Нікітін  постарався показати свій кращий прокат довільного танцю на музику Рене Обрі. Але не все пройшло гладко. Якщо твіззли та підтримки були оцінені четвертим рівнем, то доріжка кроків – другим. Танцюристи недорахувалися балів і в компонентах. Як наслідок, у довільній програмі в них 18-й результат – 100.80, а загалом наш дует набрав 167.34 балів, посівши  20-е місце.

Чемпіонами світу стали Вікторія Синіцина/Нікіта Кацалапов (FSR) – 221.17.Другими призерами стали американські танцюристи Медісон Хаббелл/Закарі Донох’ю – 214.71. «Бронзу» здобули канадці Пайпер Гіллес/Поль Пуар’є – 214.35.