Український танцювальний дует Олександра Назарова та Максим Нікітін посідають 16-е місце після ритмічного танцю на чемпіонаті світу з фігурного катання, який триває у французькому місті Монпельє. 

Учні Галини Чурілової отримали 67.70 балів за свою неймовірну композицію, в якій пролунали пісні «1944» у виконанні Джамали та «Ой у лузі червона калина» у виконанні Андрія Хливнюка. 

Фігуристи, які пережили бомбардування російським агресором рідного Харкова, змінили свій ритм-танець перед самим чемпіонатом. Вони вийшли на лід у футболках в кольорах українського прапору і виступили на межі сил та емоцій, чудово передавши нерв танцю та свої почуття. При цьому Олександра та Максим якісно виконали всі елементи, продемонстрували унікальну підтримку, яку створили самі. Глядачі стоячи аплодували українцям, деякі з них, як і самі фігуристи, не могли стримати сліз. 

«Для нас дуже важливо розповісти всьому світу, що зараз відбувається в Україні. Звичайно, це змагання, але для нас це щось більше. Ми бачили танки, чули стрілянину, у моєму будинку вже немає вікон. Це жахливо бігти до укриття, тримаючи дитину на руках, я нікому не бажаю пережити таке» – сказала після виступу Олександра Назарова. 

«Ми відчували потребу говорити тут правду про ситуацію в нашій країні. Сподіваюся, що це підтримає українців, які залишаються в небезпеці, втрачають свої будинки. Я сподіваюся, що ми також зможемо допомогти всім людям у світі зрозуміти, що насправді відбувається, тому що ми це бачили. Всього шість днів тому ми були в Україні, я був у Харкові, і всі наші сім’ї досі там. Ми бачили, що вони (російські окупанти) роблять і це огидно. Ще місяць тому неможливо було повірити, що хтось може атакувати іншу країну в 21 столітті, але це сталося…», додав Максим Нікітін. 

Лідирують у змаганнях танцюристів олімпійські чемпіони Габріелла Пападакіс та Гійом Сізерон (Франція), які набрали 92.73 балів. Друге та третє місця посідають американські дуети – відповідно Меддісон Хаббел/Закарі Донох’ю – 89.72 та Медісон Чок/Еван Бейтс – 87.51.