Більшість учнів початкових класів скаржаться на те, що їм не подобається в школі. У таких ситуаціях батьки повинні визначити, з чим це пов’язано. Дитині може бути просто нудно або вона може відчувати стрес. Розглянемо кілька способів, як допомогти дітям полюбити школу.

Як допомогти дитині полюбити школу

Чи буває так, що у вашої дитини починає боліти живіт або навіть піднімається температура, коли приходить час йти до школи? Але як тільки їй дозволяють залишитися вдома, їй відразу ж стає краще. Можливо, вона в таких ситуаціях відчуває запаморочення або нудоту? Багато батьків запитують себе: чому так відбувається? Якщо такі ситуації відбуваються і з вашою дитиною, то вам потрібно знати, що така поведінка дитини має свої причини.

Іноді дітям не подобається в школі, адже, відверто кажучи, це не вони йдуть в школу, а ми віддаємо їх туди. Навчання і отримання знань в школі необхідно кожному, але діти ще занадто маленькі, щоб це зрозуміти. Деякі діти відкриті до нових знань, але їх лякають правила, прийняті в школі. Іноді дитині спочатку подобається в школі, але потім відбувається щось, що змінює її ставлення. Вам потрібно розібратися, що відбувається з дитиною в школі.

Якщо ви ігноруєте той факт, що вашій дитині не подобається ходити до школи, ви тільки погіршуєте проблему. Але не потрібно впадати і в іншу крайність: дозволяти дитині залишатися вдома щоразу, коли вона не хоче йти в школу. Кожен з нас знає, яке важливе для дитини навчання, як воно розвиває особистість і дає знання, необхідні їй в майбутньому. Але примушувати дитину ходити в школу – погана ідея. Замість цього краще з’ясувати причини, через які дитині не подобається школа, з якими проблемами вона там стикається.

Основні причини, чому дитина може не любити школу

Найпоширенішими причинами, чому дитина не любить ходити в школу, є такі:

  • дитині можуть не подобатися уроки;
  • дитині може бути нудно;
  • навчальний матеріал може бути занадто складним для дитини;
  • у дитини можуть виникати проблеми з однокласниками або їй може бути важко завести друзів;
  • дитина може піддаватися буллінгу в школі, і від цього вона може бути налякана. Це найпоширеніша причина, через яку діти не люблять ходити в школу;
  • у дитини може бути погана успішність в школі, і від цього вона може ніяковіти перед однокласниками;
  • порівняння з однокласниками можуть змусити дитину відчувати себе неповноцінною;
  • дитина може відчувати себе виснаженою через тиск вчителів і школи;
  • дитині може не подобатися те, як до неї ставляться вчителі або однокласники.

Потрібно зрозуміти, що наведені вище причини свідчать про те, що дитина ненавидить не школу, а обставини, з якими вона там стикається.

Визначте джерело проблеми

Якщо дитина не хоче ходити в школу, перш за все батьки повинні визначити причину проблеми. Після цього потрібно докласти максимум зусиль, щоб її усунути. Замість того щоб змушувати дитину ходити до школи, потрібно подумати, що потрібно зробити, щоб дитина сама захотіла туди піти. Визначити джерело проблеми потрібно якомога раніше (бажано – коли дитина вперше відмовляється ходити в школу). Інакше в майбутньому ситуація може тільки погіршитися.

Запобігайте булінгу в школі

Якщо ваша дитина боїться іншої дитини, яка якимось чином над нею знущається, вам обов’язково потрібно втрутитися і зупинити це. Розкажіть учителю про такі факти або поговоріть про це з директором школи. По можливості також поговоріть з батьками шкільного хулігана. Якщо це не допоможе, втрутьтеся в ситуацію самі. Також вам варто поговорити з дитиною про те, що вона повинна робити в подібних ситуаціях, щоб запобігти знущанню. Це не тільки додасть дитині впевненості в своїх силах, а й допоможе їй заслужити повагу в очах однокласників.

Допоможіть дитині завести друзів в школі

Коли у дитини серед однокласників є друзі і коло спілкування, вона з великим задоволенням ходить в школу. Тому, якщо справжня проблема вашої дитини в тому, що вона не може подружитися ні з ким в школі, можливо, їй буде потрібна ваша допомога в цьому. Влаштуйте для дитини вдома невелику вечірку і дозвольте їй покликати однокласників. Також ви можете записати дитину на будь-який гурток чи спортивну секцію. Там вона зможе знайти собі друзів зі схожими інтересами.

Постарайтеся зробити навчання легким і зрозумілим для дитини

Для цього вам може знадобитися допомога шкільного вчителя вашої дитини. Він підкаже вам, як полегшити навчання. Позаймайтеся з дитиною: на простих прикладах поясніть їй, як вирішувати різні завдання. Сьогодні в Інтернеті можна знайти безліч різних додаткових навчальних матеріалів і розвиваючих ігор. Використовуйте їх – і дитині буде легше вчитися.

Зробіть навчальний процес веселішим

Це завдання може здатися вам складним, але це можливо. Коли ви зрозумієте, чим насправді цікавиться ваша дитина, ви зможете їй допомогти полюбити навчання. Кожній дитині щось подобається, а щось ні. Важливіше звертати увагу на те, що подобається дитині, і допомогти їй слідувати своїм інтересам.

Наприклад, якщо дитині подобається футбол, вам варто віддати її до футбольної секції при школі. Так вона полюбить ходити в школу і, крім того, зможе знайти друзів свого віку зі схожими інтересами. Але якщо дитина ходить на будь-яку секцію або гурток під вашим тиском, а насправді не любить ці заняття, вам не варто змушувати її.

Винагороджуйте дитину, якщо вона не пропускає школу

Якщо дитина регулярно відвідує школу і не пропускає жодного уроку, в кінці місяця ви можете винагородити її, щоб підвищити її впевненість в собі. Ця винагорода повинна бути незначною: ви можете купити дитині морозиво, маленьку іграшку тощо.

Коли дитина не відчуває тиску, їй легше і приємніше вчитися. Але якщо ви, незважаючи ні на що, не можете знайти причину, чому вона не хоче ходити в школу, вам варто звернутися до фахівця. Не ігноруйте проблему і докладіть всіх можливих зусиль для того, щоб зробити навчання в школі легким і приємним.

Джерело: Розвиток дитини