Троє українських фігуристів дебютували на юніорському рівні, виступивши з короткими програмами у першому турнірі серії Гран прі серед спортсменів цієї вікової категорії.

У Братіславі, де стартував перший етап ЮГП,  13-річний  Кирило Лішенко  отримав за свою коротку програму ( композиція Девіда Арнольда «Who You Really Are» з телесеріалу «Шерлок») 39.72 бали. Юний фігурист чимало «втратив»  на стрибках – жоден з них йому не вдалося  виконати  чисто. Спочатку він не докрутив потрійний тулуп у каскаді з подвійним тулупом, а потім так само помилився під час виконання потрійного фліпа та  подвійного акселя.  Відтак його технічна оцінка  склала 18.54 бали. Компоненти судді оцінили вище – 21.18. Учень київських тренерів Дмитра Шкідченка та Аріни Кузнєцової посів після виконання короткої програми 17-е місце.

ЛІШЕНКО

Не впорався з хвилюванням  на своїх перших змаганнях такого високого рівня і харківський  спортсмен Михайло Лейба (тренер Юлія Білецька). У нього також «не пішли» стрибки, крім того, судді зняли три бали за падіння. Складові оцінки Лейби – 17.18 за техніку та 20.25 за компоненти. З сумою 34.43 бали Михайло опинився на 23-у місці.

ЛЕЙБА

Лідирує  в турнірі юнаків 13-річний канадець Стівен Гоголєв (77.67 балів), який з 2014 року тренується у Брайяна Орсера. В арсеналі цього фігуриста уже є стрибки у чотири оберти. На другому місці Міцукі Сумото(Японія) – 74.13, на третьому – Даніель Грассл з Італії – 71.86.

З довільною програмою фігуристи виступлять  24 серпня. У Михайла Лейби 4-й стартовий номер, у Кирила Лішенка – 12-й.

В змаганнях дівчат наша  Анна Ракович  набрала в короткій програмі 36.83 бали і розташувалася на 24-й позиції. Відсутність досвіду  позначилася  і на її катанні: учениця Олександра Артищенка почувалася на льоду невпевнено і припустилася низки помилок. Виконання фігуристкою елементів судді оцінили у 19.08, а компоненти – 17.75.

ракович

Трійку лідерів, як і очікувалося, очолила учениця Етері Тутберідзе  Анна Щербакова – 73.18. Другою йде також росіянка Анна Тарусіна – 67.14, третьою – кореянка Ю Єн–  64.45.

Переможниця та призерки першого етапу ЮГП серед дівчат стануть відомі 25 серпня.