Юка Сато – японська фігуристка , чемпіонка світу 1994 року в жіночому одиночному катанні , дворазова чемпіонка Японії , чемпіонка світу серед юніорів 1990 року.

Юка Сато народилася в родині колишніх фігуристів. Її батько, Нобуо Сато , фігуріст- одиночник , представляв Японію на Олімпіадах 1960 і 1964 років , а в 1965 році був четвертим на чемпіонаті світу . Куміко Окава, його дружина і мати Юкі, виступала на Олімпійських іграх 1964 і 1968 років . Закінчивши спортивну кар’єру, батьки Юкі стали тренерами з фігурного катання. Крім дочки, у них починали займатися фігурним катанням такі фігуристки, як Сідзука Аракава , Фуміе Сугурі , Мікі Андо і Юкарі Накано .

У 1990 році Юка виграла чемпіонат світу серед юніорів, в 1992 – стала сьомою на Олімпіаді і восьмий – на наступному чемпіонаті світу. Результати дуже непогані для дебюту. Однак в Японії Юка Сато була на других ролях після Мідорі Іто .

Але після того, як Іто закінчила кар’єру, 19-річна Сато почала підніматися вгору. На турнірі Skate America сезону 1992-1993 вона перемогла двох лідерів жіночого одиночного катання, Ненсі Керріган ( США ) і Чень Лу ( Китай ), вигравши цей турнір. У 1993-му стала також чемпіонкою Японії і зайняла почесне четверте місце на чемпіонаті світу в Празі , виконавши в тому числі і чотири «чистих» потрійних стрибка.

Однак з осені 1993 року Сато стали переслідувати невдачі. Вона погано виступила на турнірі «Piruetten», який відбувся в норвезькому Хамарі і був кваліфікаційним для майбутньої Олімпіади. На самій Олімпіаді 1994 року Юка допустила серйозну помилку в короткій програмі, зірвавши комбінацію потрійний луц – подвійний тулуп , відкинувши її на 7 місце і практично закрила їй шлях до медалей. У довільній програмі також не уникла помилок, посівши п’яте місце.

На чемпіонаті світу 1994 , наступному за Олімпійськими іграми, які не брали участі призери минулої Олімпіади ( Оксана Баюл , Ненсі Керріган і Чень Лу ), крім того, турнір проходив в Японії, так що у Юкі була перевага рідних стін. На цьому турнірі обидві програми Сато відкатала краще, ніж на Олімпіаді, випередивши в обох випадках лише одним суддівським голосом Сурію Боналі з Франції, Яка виконала складніші програми (до цього неодноразово перемагав її на різних турнірах). Так Сато стала другою в історії японкою – чемпіонкою світу з фігурного катання. (Сурія Боналі, не згодна з суддівським рішенням, дуже засмутилася, відмовилася підніматися на п’єдестал, а вручену їй срібну медаль відразу демонстративно зняла). Після цього чемпіонату Юка Сато закінчила любительську спортивну кар’єру.