Невловимий у Києві танцювальний дует Юлію Жату та Яна Луковського все ж вдалося «спіймати» на столичній ковзанці. Фігуристи, приїхавши на короткий термін додому з США,де вони тренуються,відразу вийшли на  лід,щоб перед наступними стартами відпрацювати програми під керівництвом свого тренера Марії Тумановської-Чайки. Там же, на «Льодовій арені», Юлія та Ян дали коротке інтерв’ю нашому сайту.

-У цьому сезоні ви виступили у двох турнірах серії «Челленджер». Як  самі оцінюєте своє катання?

Юлія. Під час підготовчого процесу у нас були певні негаразди, пов’язані з моїм станом здоров’я. Спочатку тренування відбувалися у звичайному режимі, а потім я зазнала травми і ми мусили пропустити цілий місяць. Така пауза у підготовці не могла не позначитися на наших виступах як у Братіславі, так і у фінському Еспоо.

Ян.Так, у нашому катанні на цих турнірах було забагато помилок, зокрема, в обертаннях, деяких підтримках. Тому окремі елементи вирішили поміняти.

-Але зараз неприємності залишилися позаду?

Ян. Та ні, ліквідовуємо наслідки…З названих причин ми перебуваємо не в найкращій формі і тепер лише починаємо знову її набирати.

-Під  час ваших виступів помітно, що вам подобаються ваші програми. Це так?

Ян. Це справді так. Обидві програми зручні та комфортні для нас, я би сказав, це «наші» програми.

Юлія. Повністю згодна з Яном, у нас наразі чудові програми, набагато кращі,ніж ті, з якими доводилося виступати раніше.

-Хто їх постановник?

Юлія. Короткий танець(Cha Cha: Soha Mil Pasos (Kizomba Remix), Rhumba: Manana de Carnaval by Luis Miguel, Samba: Babaratiri (MAW Main Mix) поставила в США Єлена Новак. А довільний – на музику з кінофільму «Великий Гетсбі» – наш тренер та хореограф Марія Тумановська-Чайка.

-У США ви тренуєтеся у Олексія Кільякова та Єлени Новак. Як організовані заняття у групі?

Ян. Надзвичайно продуктивно. Система  ефективна, зокрема, тим, що у Роквіллі(штат Меріленд), де ми тренуємося, фігуристам надається достатньо часу для занять на льоду. Також багато займаємося фізичною підготовкою.

-Тандем Кільяков-Новак працює з чемпіонами світу-2017 серед юніорів Рейчел та Майклом Парсонсами. Ви разом тренуєтеся?

Юлія. Так. У цій групі також  Лоррейн Макнамара та Квінн Карпенетер – переможці юніорського ЧС-2016.  Я хочу сказати,що ми проходимо хорошу школу.

-Але у вас є свої переваги. Як вважаєте, у чому ваші «плюси»?

Ян. Гадаю, що певні переваги надає високий зріст – мій (184 см) і Юлі(168 см). Це дозволяє кататися широко, з більшим розмахом, ніж це роблять спортсмени нижчого зросту. У нас, як мені здається, хороші твіззли у довільній, є оригінальні обертання. Але роботи ще непочатий край. Над елементами, зокрема, кроками працюємо багато і наполегливо, намагаємося виправляти «мінуси» на «плюси».

-До якого стилю ви прагнете?

Ян. Нам імпонують канадські фігуристи Тесса Віртью/Скотт Мойр. Звісно,ми не намагаємося когось копіювати, навпаки, шукаємо індивідуальність, щось таке, що асоціювалося б лише з дуетом Жата/Луковський.

-Ви виступаєте як дует лише рік. Уже відчуваєте себе командою?

Юлія. Попри те, що досвід спільних виступів у нас справді невеликий, на це запитання уже можна відповісти ствердно. Ми – команда і намагаємося розвивати усе те, що входить до цього поняття – взаєморозуміння, підтримку один одного, повагу до думки партнера…

Ян. Юля надійний друг і партнер на льоду. Вона підтримала мене у непростій ситуації, коли довелося пройти через важкі операції, біль,  ускладнення…Такі речі також допомогли у формуванні нашої маленької команди.

-На чемпіонаті України у грудні ви братимете участь у відборі на Олімпійські ігри. Які завдання ставите перед собою?

Ян. Завдання одне – показати своє найкраще катання.

Людмила Власюк.