Кращі юніори світу 6-9 березня вийдуть на змагальний лід чемпіонату світу з фігурного катання у цій віковій категорії.

За даними офіційного сайту Міжнародної спілки ковзанярів (ISU), в чемпіонаті, який стартує в столиці Хорватії, візьмуть участь фігуристи з 44 країн – 35 юніорок, 38 юніорів, 17 спортивних пар та 31 танцювальний дует. З них продовжать змагання у довільній програмі по 24 кращих спортсмена в одиночному катанні, 16 спортивних пар та 20 – танцювальних. Серед учасників чемпіонату – семеро українських фігуристів: одиночники Іван Шмуратко, Андрій Кокура, Анастасія Архіпова, танцювальний дует Дар’я Попова/Володимир Бєліков та спортивна пара Софія Нестерова/Артем Даренський.

Прогнозується, що в одиночному катанні юніорів боротьбу за нагороди чемпіонату поведуть, передусім, призери останнього фіналу Гран прі у цій віковій групі – його переможець Стівен Гоголєв з Канади (кращий результат сезону 233,58 балів), срібний призер росіянин Петро Гуменник (220.04) та бронзовий медаліст японець Коширо Шимада (220.45). У числі претендентів на «золото» перебуває також американець Олексій Красножон, який, вочевидь,намагатиметься використати свій шанс після невдачі на минулому світовому чемпіонаті, коли він через травму не зміг виступити в довільній програмі. Чинний чемпіон світу серед юніорів – Олексій Єрохов(Росія) не приїхав до Загреба, пояснивши це тим, що зазнав травми.

Зате свій титул найсильнішої юніорки світу захищатиме у столиці Хорватії його співвітчизниця Олександра Трусова. Фігуристка, яка має у своєму арсеналі лутц та тулуп у чотири оберти, знову націлена на вершину подіуму, а її краща сума балів у цьому сезоні становить 221.44. Дебютанткою ЮЧС буде чемпіонка Росії Анна Щербакова, яка також стрибає лутц у чотири оберти (205.39) і може скласти серйозну конкуренцію Трусовій. Водночас, як зазначається на сайті ISU, російські фігуристки мають остерігатися кореянки Ю Єн, американки Тінг Су та  японки Юни Шираїви.

У парному катанні фаворитами вважаються бронзові призери минулорічного ЮЧС росіяни Анастасія Мішина/Олександр Галлямов (кращий результат сезону 192.75), які демонструють складні програми,зокрема, виконують каскад  з потрійними стрибками. За нагороди змагатимуться ще дві російські спортивні пари – Поліна Костюкович/Дмитро Ялін (189.53) та Аполлінарія Панфілова/Дмитро Рилов (186.59). Серед інших учасників претендентами на високі місця є, зокрема, американці Сара Фенг/Ті Джей Найман та французи Клео Хамон/Денис Стрекалін.

У спортивних танцях на льоду оглядачі прогнозують  непросту боротьбу за медалі серед декількох дуетів. Йдеться про переможців фіналу юніорського Гран прі росіян Софію Шевченко/Ігоря Єременка ( 170.66), срібних призерів  фіналу ЮГП, також російських спортсменів, Аріну Ушакову/Максима Некрасова (172.81), фіналістів Марджорі Лажуа/Закарі (166.52) з Канади, американців Евонлі Нгуєн/Вадима Колесника (165.63).

Завтра,6  березня о 13.15 за київським часом, першими на лід вийдуть юніори-одиночники, які покажуть коротку програму. Після них, о 20.15 стартуватимуть спортивні пари з короткою програмою.

Розклад подальших змагань.

7 березня.

13.30. Спортивні танці на льоду. Ритмічний танець

19.30.Парне катання. Довільна програма

8 березня.

12.00. Дівчата.Коротка програма

19.15. Юнаки.Довільна програма.

9 березня.

13.30. Спортивні танці на льоду. Довільний танець.

18.00.Дівчата.Довільна програма.