Українська фігуристка Анастасія Фомченкова посідає 18-е місце після виконання короткої програми на першому етапі юніорської серії Гран прі в Куршевелі (Франція).

13-річна спортсменка, яка виступала під пісню «Mon homme» у виконанні французької співачки Кармен Марії Вега, почувалася на льоду невпевнено і припустилася низки помилок. Анастасії не вдалися потрійні стрибки – вона впала з потрійного фліпа і виконала подвійний сальхов замість заявленого потрійного в каскаді. Були помарки і на нестрибкових елементах. Сума балів українки становить 34.73. 

Перше та друге місця посідають американські фігуристки – відповідно Клер Сіо – 63.43 та Ліндсі Торнгрен – 62.63. Третьою йде Кайя Руйтер з Канади – 59.50 балів.

Юніори сьогодні також виступали з короткою програмою. Український спортсмен Вадим Новіков отримав за свій прокат під музику Майкла Наймана 54.82 балів і перебуває на восьмій позиції. Учень Ірини Кланцат зазнав втрат на каскаді потрійний лутц+потрійний тулуп, але решту стрибків – потрійний фліп та подвійний аксель виконав на «плюси».

Лідирує Ілля Малінін (США) з результатом 80.07. На другому місці канадець Корі Цирцеллі – 76.63,на третьому Лукас Брусад (США) – 62.65.

Нагадаємо, в сезоні 2021/22 відбувається 24-а за ліком серія Гран прі серед юніорів. Вона складається з семи етапів, в яких беруть участь фігуристи від 13 до 19 років (21 рік для партнерів у спортивних танцях на льоду та парному катанні). У минулому сезоні змагання ЮГП не проводилися через пандемію коронавірусу. Cитуація з Covid-19 досі залишається складною і вносить свої корективи в організацію турнірів та участь в них спортсменів. Зокрема, Канада скасувала другий етап ЮГП, який було перенесено також до Куршевелю. Через обмеження на в’їзд до Франції знялися з двох перших етапів російські фігуристи, а в Японії відмовилися від участі своїх юніорів у трьох перших етапах. У зв’язку з цим, Рада ISU вирішила, що в даній ситуації недоцільно   застосовувати рейтинг ЮГП на сезон 2021/22.