Сезон 2019/2020 з фігурного катання традиційно відкриють турніри Гран прі. Юніори розпочинають свої етапи у серпні, а в жовтні вступають у боротьбу за «великий приз» сеньйори. Про те, за якими критеріями відбувається відбір учасників цих важливих змагань нашому сайту розповіла генеральний секретар Української федерації фігурного катання на ковзанах(УФФК) Анастасія Макарова.

«Щодо юніорської серії Гран прі, то офіційний розподіл квот для кожної країни- члена Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) відбувається за результатами останнього чемпіонату світу в цій віковій категорії. Згідно з рішенням ISU, в одиночному катанні юніорів та юніорок найвагоміше представництво – по два спортсмена на всіх семи етапах гарантували собі країни, фігуристи яких посіли на ЮЧС-2019 перші три місця – вони здобули право виставити на кожному етапі по два спортсмени. Також в усіх турнірах, але по одному спортсмену, будуть представлені країни, чиї фігуристи посіли на означеному чемпіонаті світу місця з 4-го по 6-е. Решта країн-членів організації отримала ту кількість етапів, яку «заслужили» своїми результатами їх спортсмени. Такий самий принцип застосовується у спортивних танцях на льоду. Варто додати, що в одиночному розряді та танцях організатори змагань можуть заявляти до трьох «своїх» фігуристів/дуетів.

У регламенті для парного катання є певні відмінності. На всіх чотирьох етапах, на яких представлена ця дисципліна, максимальну кількість учасників – по три пари мають право заявити країни-члени ISU, спортсмени яких посіли на попередньому ЮЧС місця з 1-го по 4-е, а по дві спортивні пари – ті, хто вийшов до фіналу, але не потрапив до першої «четвірки». Подальші розрахунки здійснюються за аналогічною схемою. Зазначу, що на відміну від дорослої серії Гран прі, в юніорській персональний склад учасників формується за рішенням національних федерацій фігурного катання.

Щодо Гран прі серед сеньйорів, то про результати відбору одиночників та пар на шість турнірів Гран прі координаційна група ISU спільно з їх організаторами традиційно оголосить влітку. Зараз можна лише нагадати, що на кожному етапі виступлять загалом до 12 фігуристів в одиночному розряді, 10 танцювальних дуетів та 8 спортивних пар. Учасники визначаються в пріоритетному порядку наступним чином.

Першим критерієм є потрапляння до топ-6 на останньому чемпіонаті світу. Далі йдуть спортсмени, які посіли на ЧС-2019 місця з 7-го по 12-е (в одиночному катанні) та з 7-го по 10-е (у парному катанні та спортивних танцях на льоду).  Наступні пункти – це 24 кращих спортсменів у світовому рейтингу та 24 – за результатами минулого сезону, включаючи призерів юніорського чемпіонату світу та переможців фіналу Гран серед юніорів.  Буде розглядатися також альтернативний список з 75 кращих фігуристів сезону.

Додам, що українські фігуристи готуються до стартів в обох серіях Гран прі. Проте у якому складі та на яких етапах – наразі говорити зарано. Детальнішу інформацію буде оприлюднено пізніше».