У найспекотніший день літа на столичній «Льодовій арені» розпочалися передсезонні  контрольні прокати програм  українських  фігуристів. Цього року акцент стартів змістився у бік юніорів, але мета їх не змінилася – спортсмени мають продемонструвати готовність до змагань майбутнього сезону.  При цьому учасників юніорської серії Гран прі, яка стартує уже 22 серпня,  зробити це «зобов’язали», а решта фігуристів-юніорів приєдналася до них за власним бажанням.  Спортсменам рівня сеньйорів також було надано можливість самим обирати: їхати до Києва чи ні. На користь прокатів це питання  вирішила українська провідна танцювальна пара Олександра Назарова та Максим Нікітін.

Сьогодні  чотири танцювальних дуети, дві спортивні пари та по п’ять представників чоловічого та жіночого катання  вийшли на лід з короткими програмами. Зі своїми враженнями, оцінками та емоціями від перших виступів напередодні сезону з нашим сайтом поділилися:

Максим Нікітін. «Ми з  Сашею задоволені першим публічним прокатом нашого нового ритм-танцю ( на тему мюзиклу «Чікаго»-авт.). Сьогодні ж розберемо виступ з суддями, які подивляться на нього зі своєї точки зору і висловлять власні оцінки та побажання. Зазначу, що ми не ставили за мету продемонструвати ті чи інші технічні моменти, а намагалися показати концепт-продукт, тобто сьогодні у нас не було ні «рук», ні хореографії. На даному етапі Фаб’ян (Бурза) як пріоритет визначив взаємодію між партнерами. Ми маємо використовувати якомога менше поштовхових кроків і набирати швидкість за рахунок один одного, за рахунок роботи ковзана, коліна…Ось цю злагодженість в дуеті ми й хотіли сьогодні показати. Загалом, з приїздом до Харкова Фаб’яна, ми працюємо з ним у посиленому режимі, по чотири години на льоду. Особисто я,навіть у своєму індивідуальному катанні, відчуваю явний прогрес».

Дар’я Попова/Володимир Бєліков. «Це наш другий прокат  ритм-танцю, а перший відбувся  два дні тому в Дортмунді, де ми стали переможцями міжнародного турніру.  Водночас сьогодні, може й не всі елементи зробили чисто, зате почувалися на льоду спокійніше і впевненіше, каталися з емоційною віддачею. Зрештою, ми й планували зробити акцент не на технічному аспекті, а на психологічному. (Дар’я): я дуже люблю танго, це просто моя стихія».

ПОПОВА БЕЛИКОВ

Анастасія Архіпова. «Мені надзвичайно подобається моя коротка програма (на музику іспанського композитора Хоакіна Родріго-авт.), саме тому ми й залишили її з минулого сезону. Але це зовсім не означає, що в ній немає новизни. Навпаки, є. Ми поміняли контент і тепер замість каскаду потрійні тулуп+тулуп я виконую лутц+тулуп, а стрибок з кроків нині не лутц, а фліп. Щоправда, сьогодні я ним незадоволена, хоча на тренуваннях  стрибала  добре. Зате довільна – повністю нова ( відома пісня Джона Леннона «Imagine» «Уяви собі»-авт.) . До речі, я вперше виступатиму під музику зі словами , тобто, у першій частині програми – просто музика, а у другій  уже звучить власне пісня. Завтра постараюся , щоб не було помилок. Можливо, вийду на лід уже в новому костюмі…».

Yniori UKR 190 copy copy

Лілія Батутіна(тренер спортивної пари Софія Нестерова/Артем Даренський): «Для контрольного прокату пара виступила непогано. Особливо враховуючи те, що Артем чотири дні тому поміняв черевики. З цієї причини їхали не на тому ходу. У деяких моментах перестраховувалися, щоб уникнути ризику травмування. Наприклад, сьогодні я не дозволила Софії та Артему зробити  потрійний підкрут, хоча  взагалі вони його виконують.  Обидві програми ( коротка – «Очі чорні», довільна саундтрек «Nerves at the Limit»-авт.) залишили з минулого сезону, оскільки ми ще мало їх катали. Хоча довільну трохи переробили і , як на мій погляд, вона від того виграла».

НЕСТЕРОВА ДАРЕНСКИЙ

Дмитро Шкідченко(тренер  Кирила Лішенка). «Разом з іще одним тренером Кирила – Аріною Кузнєцовою ми визначимо за прокатами короткої та довільної програм рівень його підготовки до етапу юніорського Гран прі в Братіславі, де Лішенко виступить уже за тиждень. Це перший  міжнародний старт у житті Кирила, тому для нас не менш важливий рівень його психологічної підготовки. Зазначу, що спортсмену лише 13 років і поки що він не володіє складними, вартісними елементами. Шкода, що йому не вдався сьогодні потрійний фліп, на тренуваннях він його іноді виконує …У довільній постараємося врахувати помилки і виправитися».

Завтра, 15 серпня фігуристи виступлять з довільними програмами.