Поки провідні українські фігуристи завершують підготовку до олімпійських стартів, другий ешелон вітчизняного фігурного катання розпочав боротьбу за звання найсильніших в Україні  у своєму віковому сегменті та місця у збірній команді, яка братиме участь в юніорському чемпіонаті світу в Софії.

Національний чемпіонат з фігурного катання серед юніорів зібрав чималу кількість учасників – 54 ( 16 юніорів, 29   юніорок, 7 танцювальних  дуетів та 2 спортивні пари) з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси. Серед них й ті, хто у нинішньому сезоні встиг добре показати себе на міжнародній арені – одиночники Анастасія Архіпова, Іван Шмуратко, Іван Павлов, танцювальні пари Дар’я Попова/Володимир Бєліков,  Марія Голубцова/Кирило Бєлобров,  Ольга Гіглава/Єгор Єгоров.. Упродовж трьох днів вони змагатимуться на столичній Льодовій арені. При цьому  на лід вийдуть усі минулорічні чемпіони України серед юніорів. Щоправда, не всі з них зможуть захищати цей титул у тих дисциплінах, у яких вони його здобули. Так, переможниця чемпіонату-2017 в одиночному катанні Софія Нестерова нині перейшла у парне катання і виступає у парі з Артемом Даренським, котрий також торік став чемпіоном України, але з іншою партнершою – Анастасією Смирновою…Зате танцювальна пара Дар’я Попова/Володимир Бєліков та одиночник Ян Ткаліч – золоті медалісти ЧУ-2017 мають намір знову поборотися за перемогу.

Чемпіонат відкрили дівчата, які вийшли на лід з короткою програмою. У відсутності Анастасії Гожви, котра не бере участі у змаганнях через стан здоров’я, одноосібним лідером стала інша учениця київського тренера Марини Амірханової – Анастасія Архіпова. За прокат своєї короткої композиції на музику іспанського композитора Хоакіна Родріго вона отримала від суддів 66.63 бали, відірвавшись від найближчої суперниці – Софії Голіченко більше,  ніж на 20 балів!

«Я задоволена тим, як упоралася з елементами у короткій програмі. Добре вийшли усі стрибки – і каскад 3Т+3Т, і потрійний лутц, і дупель…Хоча, мені здається, що прокат короткої на «дорослому» чемпіонаті в грудні був дещо кращим. Я і лутц зробила тоді більш вищим», – сказала Анастасія Архіпова після виступу.

Софія Голіченко (Київ) з результатом 45.29 йде другою, а на третьому місці харків’янка Єлізавета Бабенко – 39.23.

У змаганнях юніорів-одиночників, успішно виконавши коротку програму, забезпечив собі першу позицію – Іван Павлов(Київ) – 73.94 бали. На висоті був сьогодні і Іван Шмуратко(Київ), котрий відзначився, зокрема, чистим виконанням каскаду 3F+3Т, потрійного лутца. Від лідера його відділяє трохи більше трьох балів – 70.89. Ян Ткаліч з Дніпра отримав не надто високу оцінку – 56.48, проте варто зазначити,що цей фігурист вперше вийшов на лід після тривалої перерви, пов’язаної з серйозною травмою.

«Я у процесі лікування і справи вже пішли на краще. Біль ще доводиться терпіти, проте я не здаюся,це було б не по-чоловічому. У цьому сезоні у мене сталися зміни – я тепер тренуюся у Лілії Батутіної, але дуже вдячний своєму попередньому тренеру В’ячеславу Володимировичу Ткаченку за все, чого він мене навчив», – сказав Ян Ткаліч.

Крім свого нового учня, Лілія Батутіна вивела сьогодні на лід і дві свої спортивні пари, які змагалися між собою. Софія Нестерова/Артем Даренський за виконання короткої програми отримали 44.78 балів, а юні Марія Сіпленко/Данило Єрмаков – 31.70.

«Ми дещо ускладнили свою програму і, що не менш важливо, стали виконувати елементи більш впевнено», – заявив Артем Даренський.

Завтра,25 січня визначаться переможці серед дівчат та у парному катанні, а танцювальні дуети представлять коротку програму.