Менше двох місяців залишається до старту ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор (ЮОІ), які відбудуться в швейцарській Лозанні9-22 січня 2020 року.

Як повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету України, нашу країну на цьому престижному юнацькому форумі представлятимуть близько 40 олімпійців. Серед учасників – українські фігуристи, які виступлять у трьох дисциплінах. В парному катанні та спортивних танцях на льоду наші спортсмени вибороли квотні місця на останньому чемпіонаті світу серед юніорів в Загребі, а в чоловічому одиночному катанні це зробив Іван Шмуратко на етапах юніорського Гран прі. У жіночому одиночному катанні українська претендентка на участь в ЮОІ перебуває в статусі «шоста запасна».

В НОК України зазначили, що організатори Ігор анонсують цікавий та інтенсивний розклад змагань. Упродовж 13 днів буде проведено 81 турнір на 8 різних аренах, участь в яких візьмуть 1880 спортсменів – 940 юнаків та 940 дівчат. Однією з особливостей Лозанни-2020 є її двохвильова організаційна система, яка передбачає прибуття спортсменів до столиці Ігор двома хвилями – команди змінюватимуть одна одну, після завершення відповідних стартів. Фігуристи, змагання яких розпочинаються 10 січня та закінчуються 15 січня, потрапляють у першу хвилю.

Нагадаємо, в ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх візьмуть участь спортсмени віком від 15 до 18 років. Українські атлети уже мають 17 «перепусток» на ЮОІ. Ліцензійний відбір триватиме до кінця грудня.