Нещодавно створена спортивна пара Катерина Дзіцюк/ Іван Павлов у вересні вперше вийде на одну змагальну арену з багатьма найсильнішими юніорами планети, взявши участь у двох етапах юніорської серії Гран прі. І якщо Іван Павлов є «своїм» на великому льоду, щоправда, як одиночник, його 14-річна партнерка дебютуватиме на стартах такого рівня.

Про підготовку спортивного дуету до турнірів ЮГП у Гданьську( 18-21 вересня) та Загребі (25-28 вересня) нашому сайту розповів його тренер, відомий український фігурист (виступав у парі з Юлією Лаврентьєвою-авт.)   Юрій Рудик.

Юрію,наскільки готові наразі програми ваших учнів?

-Програми були поставлені два місяці тому і ми практично відразу почали працювати над ними на льоду. Якраз перед нашою розмовою я подивився прокат короткої програми…

-І що ви побачили?

-Всі елементи наявні, але поки що це, я би сказав,  програма-мінімум. Зокрема, наразі спортсмени роблять викид подвійний фліп замість потрійного. Тобто, вони виконують викиди потрійний сальхов, потрійний ріттбергер, але фліп – ще у стадії вивчення. Добре виходить подвійний підкрут, подвійний аксель, підтримка ласо – ми вчимо більш складний варіант, зі зміною позиції, але тут до ідеалу ще далеко. Щоправда, у цьому випадку маємо запасний варіант…

-Яким є  технічний контент довільної програми?

-До довільної ми включили подвійний підкрут, викид потрійний сальхов, каскад потрійний сальхов+подвійний тулуп, подвійний аксель, наразі ще напрацьовується викид потрійний ріттбергер. Катаємо програму уже в її повному варіанті, але ще не з усіма елементами. Ось зараз найбільш слабким місцем є підйом.

-А як справи зі стрибками,зокрема, у Катерини?

-Я би не сказав, що у Каті великі проблеми зі стрибками. Навпаки, вона у цьому сенсі дуже підтягнулася. Загалом пара  добре виглядає, відзначу, зокрема, хороше ковзання.

-В якому стилі поставлені програми?

-Для довільної обрали музику з кінофільму «Великий Гетсбі», вона скомбінована – частина зі словами, частина без слів. Ми ставили цю програму спільно з  парою. Коротку поставив Філіп Залевський , вона динамічніша, під  саундтрек з кінофільму «Король Артур: легенда меча». Йдеться про фільм 2017 року, в ньому більш сучасна музика, її захотіли Катя та Іван.

-То це була їхня ідея?

-Що стосується музики, так. Вони самі обрали те, що їм подобається – і у короткій, і у довільній програмах.

-Катерину та Івана вже можна назвати командою?

-Скажу так: якщо на початку спільних тренувань  я бачив у них двох окремих фігуристів, то зараз вони виглядають і катаються як спортивна пара. Поки що Катя та Іван перебувають, так би мовити, у стадії «притирання», але вони дуже стараються розуміти один одного.

-Де ви нині тренуєтеся і в якому об’ємі?

-Працюємо на столичній Льодовій арені на Шалетт, у нас в середньому виходить по 2-3 заняття щоденно. Звісно, перед та після тренування – зал, перевіряються парні елементи, Катя іноді робить вправи біля станка  – для позиції, підтримок. Ну і ЗФП та окрема підготовка з  хореографом  Альоною Тураєвою.

-Чи відчуваєте незручність від того, що за новими правилами  довільна програма стала коротшою?

-В певній мірі це справді відчувається.  Наприклад, стало не так багато часу для хореографічної  послідовності, оскільки встановлено межі, в які потрібно поміститися. Програму доводиться стискати, щоб встигнути виконати всі елементи.

-Під час серпневих контрольних прокатів будуть повністю показані  обидві програми?

-Гадаю, так. Проте з урахуванням готовності  елементів. Можливо, у довільній буде, наприклад, лише один потрійний викид. Зараз пробуємо потрійний підкрут , але він ще не досить добре виходить, щоб включати його до програми, хоча в майбутньому й плануємо це зробити.

-Ці плани стосуються турнірів ЮГП?

– Все залежить від того, чи встигнуть спортсмени напрацювати його.  Якщо все піде добре, то ускладнимо програму. Водночас  на цьому етапі головне – не гнатися відразу за усіма складними елементами, а чисто виконувати свій набір. Ми не ставимо перед  Дзіцюк та Павловим завдання посісти  на турнірах те чи інше місце, акцент у цьому сезоні на іншому – намагатися максимально якісно зробити всі елементи і якнайкраще показати себе на міжнародному рівні.

– Наскільки Катерина та Іван впевнені у своїх силах?

– Важко сказати, адже у них, як у спортивної пари, немає змагального досвіду. Звичайно, етапи Гран прі – це досить високий рівень відповідальності, гадаю, вони це розуміють.