Четверо українських фігуристів стартували на чемпіонаті світу з фігурного катання, який розпочався в Загребі. Юнаки та спортивні пари представили в перший день змагань короткі програми.

17-річний Іван Шмуратко після виступу зі своєю композицією під пісню Андреа Бочеллі «Завтра» посідає 13-е місце. Учневі Марини Амірханової добре вдався сьогодні потрійний аксель, але у каскаді потрійний лутц + потрійний тулуп він припустився помилки під час виконання другого стрибка, втративши на цьому 1.60 бала. Це був єдиний «мінус», який українець отримав від суддів: потрійний фліп та високі рівні на нестрибкових елементах він може записати собі в актив. Іван Шмуратко набрав 73.31 балів, з них 40.53 він отримав за технічні елементи та 32.78  за компоненти.  Це найкращий результат, показаний фігуристом у нинішньому сезоні в короткій програмі. Таким чином, він подолав кваліфікаційний бар’єр і виступить з довільною програмою.

Добре впорався зі стрибковою частиною програми Андрій Кокура. Його технічний контент виглядав «полегшеним» ( подвійний аксель, каскад 3+2), але 16-річний фігурист, який вперше бере участь в юніорському світовому чемпіонаті, намагався чисто виконати всі елементи і якнайкраще передати художній аспект програми. Судді оцінили дебютний виступ учня Дмитра Дмитренка у 57.93 балів. Це – 26-та сума, яка, на жаль,залишила нашого спортсмена за межею кваліфікації.

Лідируюча трійка змагань юнаків виглядає так: перші два місця посідають американські фігуристи – відповідно Камден Пулкінен- 82.41 та Томокі Хіваташі – 81.50. На третє місце вийшов італієць Даніель Грассл- 81.19.

Довільну програму спортсмени покажуть 8 березня.

Сьогодні  пізно увечері визначаться лідери в парному катанні. Українська спортивна пара – Софія Нестерова/Артем Даренський вийдуть на лід під шостим стартовим номером. Загалом для участі в чемпіонаті заявлено 17 пар.