Юна дебютантка юніорського чемпіонату світу Анастасія Архіпова  посіла 13-е місце в турнірі одиночниць, який завершав сьогодні  ЮЧС-2018 у Софії.

14-річна спортсменка набрала за дві програми 151.98 балів. У довільній вона показала далеко не кращий свій результат – 92.61, отримавши 48.59 балів за техніку та 47.02 бали за компоненти. Три бали було відмінусовано суддями за падіння.

Надмірне напруження та хвилювання позначилося на прокаті  Анастасії, яка вперше виступала на змаганнях такого рівня. Вона не впоралася,передусім, зі стрибковою частиною програми, помилившись на потрійному лутці, потрійному ріттбергері, потрійному фліпі….

Останній день змагань ознаменувався історичною подією: 13-річна росіянка Олександра Трусова вперше в історії  жіночого одиночного катання  чисто виконала на офіційних змаганнях  тулуп у чотири оберти. Крім того, вона стрибнула четверний сальхов, який уже виконувала раніше, на етапі юніорського Гран прі у Брісбені. Таким чином, Трусова стала першою фігуристкою, яка виконала під час виступу два стрибка у чотири оберти. Природньо, що сума балів, отримана ученицею Етері Тутберідзе, була рекордною – 153.49 за довільну та 225.52 за підсумками двох програм. Надзвичайно  високою була технічна оцінка фігуристки – 92.35.

Срібні медалі виборола також росіянка – Альона Косторна – 207.39, на третьому місці – японка Мако Ямашита – 195.17.

На цій ноті й було завершено чемпіонат світу серед юніорів-2018. Для українських фігуристів  він став успішнішим, ніж попередній. Кращі результати показані у чоловічому та жіночому одиночному катанні, спортивних танцях на льоду. На відміну від ЮЧС-2017, Україна була представлена у парному катанні.

Нагадаємо результати  наших учасників.

Чоловіче одиночне катання. Іван Павлов – 8 місце, Іван Шмуратко  не пройшов кваліфікацію (на ЮЧС-2017 Ярослав Паніот був 10-м).

Жіноче одиночне катання. Анастасія Архіпова –  13 місце(на ЮЧС-2017 Анастасія Гожва не потрапила до довільної програми).

Спортивні танці на льоду. Дар’я Попова/Володимир Бєліков – 11 місце (на ЮЧС-2017 були 12-ми) .

Парне катання. Софія Нестерова/Артем Даренський – 14 місце.

Таким чином, Україна отримала більше представництво на наступному ЮЧС  в одиночному  катанні юніорів, де зможуть виступити двоє  учасників.