Український танцювальний дует Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров посів 14-е місце на чемпіонаті світу серед юніорів, що завершився сьогодні в Талліні.

Фігуристи показали 14-й результат як у ритмічному, так і в довільному танці і набрали загалом 137.88 балів.

У другому виступі учні Марії Тумановської-Чайки вийшли на лід зі своєю стильною та видовищною довільною програмою на музику Сен-Санса, в якій вони упродовж сезону демонструють легке, технічне, швидкісне катання. Однак цього разу досягти такої гармонії не вдалося. Судді вгледіли у прокаті наших танцюристів деякі помарки, що суттєво відбилося на оцінці. Найбільше Марія та Кіріл втратили на тому, що їм не було зараховано хореографічну доріжку. Крім того, не всі елементи були високого рівня. У підсумку за довільний танець українці отримали 81.90 балів – 52.24 за техніку та 39.66 за компоненти.

19-річні Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров успішно виступають у нинішньому сезоні. Вони виграли чемпіонат України серед юніорів, а також низку міжнародних турнірів. З наступного сезону талановитий дует переходить до категорії сеньйорів.

Переможцями ЮЧС-2020 у спортивних танцях на льоду стали американські фігуристи Ейвонлі Нгуєн та Вадим Колесник – 177.18. Уродженець Харкова,18-річний Колесник раніше виступав за Україну в дуеті зі Златою Єфименко. Нині Нгуєн/Колесник тренуються у Ігоря Шпільбанда. Для них це другий юніорський чемпіонат світу, на попередньому дует посів 4 місце.

«Це найзначніший момент мого життя! Після чемпіонату ми відпочинемо, але повернемось до роботи, як тільки відчуємо, що настав час», – заявив Вадим Колесник на прес-конференції в Талліні після перемоги.

«Коли я в 14 років переїхав з України до США, дуже сумував за домівкою, адже я залишив своїх батьків, друзів. Це було справді важко. Але мені допомогли тренери, моя партнерка  і я надзвичайно ціную це», – додав фігурист.

Срібну нагороду здобули переможці фіналу юніорського Гран прі сезону 2019/2020 Марія Казакова та Георгій Ревія -176.19. Вони  стали першим грузинським танцювальним дуетом, який зійшов на п’єдестал чемпіонату світу.  Третє місце у росіян – Єлизавети Шанаєвої та Девіда Наріжного -175.17.

В одиночному катанні юніорок українська спортсменка Анастасія Шаботова, яка дебютувала у змаганнях такого високого рівня, посіла 20-е загальне місце з сумою балів 144.85. Учениця Світлани Панової і в довільній програмі, в якій вона постала в образі «Дівчини Бонда», не впоралася з хвилюванням, припустившись низки помилок. Вона отримала «плюси» за каскад потрійний лутц+потрійний тулуп, сольні ріттбергер та подвійний аксель, але решта елементів зі стрибкового набору, в тому числі потрійний аксель, їй не підкорилися. З трьома падіннями Анастасія набрала у довільній лише 92.17 балів і опинилася на 20-й позиції.  

Чемпіонкою світу в юніорській віковій групі стала російська фігуристка Каміла Валієва -227.30. Вона виконала у довільній пррграмі два тулупа у чотири оберти, один з них – з помилкою, другий, у каскаді з подвійним тулупом, чисто. Її співвітчизниця Дар’я Усачова виборола срібну нагороду – 207.74, а «бронза» у американки Аліси Лью – 204.83.

B80W3901 1888a