Українські фігуристи – одиночник Іван Шмуратко та спортивна пара Катерина Дзицюк/Іван Павлов стартували сьогодні на чемпіонаті світу серед юніорів, який розпочався в столиці Естонії.

В обох дисциплінах наші спортсмени після виконання короткої програми посіли місця у другій десятці.

Іван Шмуратко вперше вийшов на лід міжнародних змагань після важкої хвороби, яку він нещодавно переніс. Попри серйозну підготовку до стартів, учень Марини Амірханової почувався дещо невпевнено у своїй програмі «Який чудовий цей світ», передусім, у стрибковій її частині. Він втратив більше двох балів під час виконання потрійного акселя, «мінусовим» вийшов і каскад потрійний лутц+потрійний тулуп. Фігурист добре впорався з потрійним ріттбергером, також отримав високі рівні за обертання, але сума балів була далекою від його «season best» – лише 68.76. Це 16-й результат.

Лідирує після короткої програми переможець зимових юнацьких Олімпійських ігор японець Юма Кагіяма, який набрав 85.82 балів. На другому місці йде росіянин Андрій Мозальов – 84.31, а замикає першу трійку Ендрю Торгашев (США) – 81.50.

В парному катанні українці Катерина Дзицюк та Іван Павлов під час прокату припустилися низки помилок, отримавши суддівські «мінуси» на потрійній підкрутці, подвійному акселі, підтримці… Решту елементів пара, яка вперше бере участь у чемпіонаті світу, виконала чисто і «заробила» загалом 47.45 балів. Перед довільною програмою Дзицюк/Павлов посідають 13-е місце серед 16 спортивних пар.

Трійку лідерів після короткої програми сформували російські фігуристи. Кращими у першому виступі були Аполінарія Панфілова/Дмитро Рилов – 73.71, далі розташувалися Ксенія  Ахантьєва/Валерій Колесов – 70.44 та Юлія Артем’єва/Михайло Назаричев – 70.26.

З довільною програмою спортивні пари виступлять 5 березня. В цей же день ритмічний танець покажуть 29 танцювальних дуетів, у числі яких – українці Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров. Наші спортсмени вийдуть на лід під 20-м стартовим номером.

B80W3475 2 7a0a8