Український фігурист Іван Шмуратко посів 14-е місце на юніорському чемпіонаті світу, який триває в столиці Естонії. За підсумками двох виступів він набрав 197.40 балів.
У короткій програмі український спортсмен був 16-м, зате за результатами довільної увійшов до топ-10, посівши дев’яту позицію у першій десятці. Фігурист отримав за свій прокат 128.64 балів. Його техніку судді оцінили у 61.20, а компоненти – у 67.44. Шмуратку не вдалося належним чином впоратися з усіма стрибками. На «плюси» він виконав сольні потрійний фліп та подвійний аксель. Решта стрибків, у тому числі потрійний аксель, який він зазвичай виконує добре, були «зі знаком мінус».
Нагадаємо, 18-річний Іван Шмуратко є чемпіоном України серед дорослих та серед юніорів. У нинішньому сезоні він взяв участь у двох турнірах юніорської серії Гран прі. На одному з етапів – в Енья (Італія) учень Марини Амірханової посів третє місце, показавши високі результати в обох програмах. На початку року фігурист важко захворів і з цієї причини тривалий час не тренувався. Юніорський чемпіонат світу в Талліні для Івана Шмуратка третій за ліком.
Чемпіоном світу серед юніорів став росіянин Андрій Мозальов – 245.09. Японський фігурист Юма Кагіяма, який лідирував після короткої програми, виборов срібну нагороду – 231.75. «Бронза» у росіянина Петра Гуменніка – 231.12.
У змаганнях дівчат українська фігуристка Анастасія Шаботова посідає 17-е місце за результатами короткої програми.Вона чисто стрибнула каскад потрійний лутц+потрійний тулуп, а також подвійний аксель. На сольному потрійному ріттбергері учениця Світлани Панової припустилася помилки, упала, але завершила програму впевнено, продемонструвавши якісні обертання. За свій виступ Шаботова отримала 52.68 балів – 31.08 за технічні елементи та 22.60 за компоненти.
Лідером після короткої програми стала переможниця фіналу юніорського Гран прі росіянка Каміла Валієва, яка продемонструвала чудовий прокат своєї програми «Дівчинка на кулі» і набрала 74.92 балів. На друге місце вийшла кореянка Хейн Лі – 70.08, на третьому ще одна російська фігуристка Дар’я Усачова – 68.45. Американка Аліса Лью, котра, за численними передстартовими прогнозами мала скласти жорстку конкуренцію Валієвій, йде на четвертому місці з результатом 67.52. Лью виконала потрійний аксель у каскаді з потрійним тулупом, але другий стрибок недокрутила.
З довільною програмою фігуристки виступлять 7 березня.

pic f0c6a