У наступну середу найсильніші фігуристи-юніори розпочнуть свій похід за медалями чемпіонату світу, який  стартує в столиці Естонії.

За даними Міжнародної спілки ковзанярів (ISU), для участі у змаганнях зареєстровано 174 фігуристи із 43 країн-членів організації. З них 36 юнаків, 48 дівчат, 16 спортивних пар та 29 танцювальних дуетів. Всі учасники виступлять у короткій програмі/ритмічному танці, а довільну програму покажуть по 24 найкращих юніорів та юніорок, 16 представників парного катання та 20 танцювальних пар.

Серед тих, хто вийде на лід у Талліні, – шестеро українських фігуристів. В одиночному катанні нашу країну представляють Іван Шмуратко та Анастасія Шаботова, у парному катанні – Катерина Дзицюк/Іван Павлов, у спортивних танцях на льоду – Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров.

Як зазначається у передстартовому огляді ISU, чемпіонат світу обіцяє бути захоплюючим, з великою кількістю сильних суперників. Зокрема, у чоловічому одиночному катанні на п’єдестал претендує чимала група фігуристів. В їх числі японець Юма Кагіяма, який хоча й дебютує на юніорському ЧС, на початку року виграв «золото» зимових юнацьких Олімпійських ігор та «бронзу» нещодавнього чемпіонату чотирьох континентів, де досяг найкращого результату сезону –  270,61 балів. У Японії є ще одна надія на медаль у Талліні – переможець юніорської серії Гран прі сезону 2019/2020 Шунь Сато (255,11). Також націлюються на подіум бронзовий призер минулого чемпіонату світу серед юніорів італієць Даніель Грасл (244,88) та російський спортсмен Андрій Мозальов (241,48), котрий у цьому сезоні вже має срібні нагороди фіналу юніорського Гран прі та зимових юнацьких Олімпійських ігор. В числі інших претендентів в релізі ISU називають, зокрема, двох канадців – Стівена Гоголєва та Джозефа Фана.

У жіночому одиночному катанні очікується боротьба за чемпіонський титул між трьома героїнями останнього фіналу юніорського Гран прі – переможницею Камілою Валієвою (РФ), яка нині має найкращу суму балів у сезоні – 221.95, срібною призеркою Алісою Лью з США (208.10) та бронзовою призеркою росіянкою Дар’єю Усачовою (200.37). Перші дві фігуристки мають у своєму арсеналі стрибок у чотири оберти, а Лью виконує також потрійний аксель. На боротьбу за подіум налаштована ще низка спортсменок, серед яких кореянки Хейн Лі та Сейонг Ві, росіянка Майя Хромих, Катерина Куракова з Польщі.

Фаворитами у парному катанні вважаються російські спортивні пари – переможці фіналу ЮГП та зимових юнацьких Олімпійських ігор

Аполлінарія Панфілова/Дмитро Рилов (199,21), а також Ксенія Ахантьєва/Валерій Колесов (185.05) та Юлія Артем’єва/Михайло Назаричев (179.83). Серед тих, хто декларує намір скласти їм конкуренцію, передусім, представники Німеччини Анніка Хокке/Роберт Кункель  та американська пара Кейт Фінстер/Балаш Надь.

У спортивних танцях на льоду сподіваються на продовження вдалого сезону Марія Казакова/Георгій Ревія. Золоті медалісти фіналу ЮГП мають надію знову увійти в історію, ставши першим грузинським танцювальним дуетом, який виграв нагороду чемпіонату світу. Наразі у танцюристів з Грузії найвищий показник сезону – 174.90 балів. Не набагато відстають від них американські спортсмени Ейвонлі Нгуєн/Вадим Колесник (174,74). Готові боротися за нагороди чемпіонату росіяни Єлизавета Шанаєва/Девід Наріжний, Лоїсія Демужо/Тео Ле Мерсьє (Франція), Катаріна Вольфкостін/Джеффрі Чен (США), Міку Макіта/Тайлер Гунара (Канада).

Розклад чемпіонату світу серед юніорів з фігурного катання-2020 в Талліні:

4 березня, середа

12.45 – юнаки, коротка програма

19.15 – пари, коротка програма

5 березня, четвер

13.15 – спортивні танці на льоду, ритмічний танець

18.30 – пари, довільна програма

6 березня,п’ятниця

10.45 – дівчата, коротка програма

18.15 – юнаки, довільна програма

7 березня,субота

11.45 – спортивні танці на льоду, довільна програма

15.45 – дівчата, довільна програма