На чемпіонаті України з фігурного катання серед юніорів сезону 2020/2021 визначилися всі переможці. В парному катанні зберегли титул чемпіонів Віолетта Сєрова/Іван Хобта (Київ), які сьогодні успішно відкатали свою довільну програму і набрали загалом 146.23 балів. У решті дисциплін на перших рядках підсумкових протоколів – нові імена.

В одиночному катанні юніорів на найвищу сходинку п’єдесталу вперше зійшов 15-річний Кирило Лішенко (Київ). Учень Дмитра Шкідченка впевнено здобув золоту нагороду, вигравши як коротку, так і довільну програми. Його загальний результат – 161.28 балів, а за довільну  спортсмен отримав від суддів 104.49 балів.

Водночас сьогоднішній, вирішальний виступ не минувся для Кирила без технічних втрат. Добре впоравшись з першим каскадом потрійний лутц+ойлер+подвійний сальхов, фігурист помилився на другому, де не зміг виконати подвійний аксель в каскаді з потрійним тулупом. Але решту елементів, окрім дещо невдалого ріттбергера, він цілком може записати собі в актив.

«На жаль, не вийшло порадувати глядачів всім, що вміє Кирило – він припустився помилок і в короткій програмі, і в довільній. Ми великою мірою пов’язуємо це з відсутністю змагального досвіду, викликаного карантинними заходами. Нинішний чемпіонат для мого учня є першим повноцінним стартом в сезоні, а до цього була перерва, яка тривала більше року! Та й друга половина минулого сезону також «випала»…Я не хочу сказати, що це єдина причина, оскільки є певні проблеми і в тренувальному процесі, де ми наразі перебуваємо в пошуку оптимальних рішень та варіантів. Щодо сьогоднішнього виступу і, зокрема, помилки в подвійному акселі, то я пояснюю це тим, що в останні дні перед стартами у Кирила з’явилася невпевненість у цьому елементі, ми не встигли усунути проблему, але обов’язково зробимо це до дорослого чемпіонату України. Якщо ж говорити про подальшу перспективу, то плануємо наприкінці сезону впритул зайнятися вивченням багатообертових стрибків – потрійного акселя та четверних», – розповів сайту УФФК тренер чемпіона Дмитро Шкідченко.

Після довільної програми на друге місце в загальному заліку вийшов Федір Куліш (Київ). Учень Олександра Артищенка, який від старту до старту покращує своє катання, «штурмував» під час прокату потрійний аксель, але він йому поки що не вдався. Федір розташувався слідом за чемпіоном у довільній – 101.44 та за підсумками двох виступів – 155.61. Бронзову нагороду здобув Андрій Кокура (Київ), котрому також не підкорився сьогодні потрійний аксель. Учень Дмитра Дмитренка набрав третю суму балів –  99.86 у довільній та 154.05 загалом. «Я багато працюю над потрійним акселем, але він ще не в ідеальному стані. У цьому сезоні мені важко було набрати оптимальну форму через карантинні обмеження та травму, яку я довго лікував», – сказав фігурист.

У спортивних танцях на льоду перемогу святкував харківський дует Марія Пінчук/Микита Погорєлов – 146.34. Хоча в довільному танці учні Галини Чурілової поступилися одеситам Ліці Бондар/Артему Ковалю, балів, набраних харків’янами у ритмічному танці, вистачило для загальної перемоги. В другому прокаті Марію та Микиту підвели твізли, в той же час одеські танцюристи виконали свою програму на музику з рок-опери Моцарт, досить чисто, зокрема, отримавши четверті рівні на твізлах та підтримці.

Ліка Бондар та Артем Коваль, котрих тренує Олена Онищенко, стали срібними призерами чемпіонату – 144.04, а «бронзу» здобули Мирослава Ткаченко та Андрій Капран (Київ) – дует, який останнім часом під керівництвом Марії Тумановської-Чайки активно «набирає обертів». Результат перспективних танцюристів – 127.58.

Нагадаємо, напередодні чемпіонкою України в одиночному катанні юніорок стала Катерина Кононенко(Київ).

Детальніше з результатами змагань можна ознайомитися за посиланням https://ufsf.com.ua/protolkol/SEZON_2020-2021/KIE_CHEMP_JUNIOR_02_02/index.htm