Післяолімпійський чемпіонат  світу з фігурного катання, який наступного тижня відкривається в Мілані (Італія), стане останньою крапкою у довгому та виснажливому сезоні. Специфіка нинішньої, 108-ї за ліком,світової першості  полягає у тому, що у змаганнях не виступить ряд провідних спортсменів, здебільшого, тих, хто посів призові місця на минулих Іграх у Пхьончхані.  Їх можна зрозуміти – неможливо уже через місяць повторити такий сплеск сил та емоцій…Про відмову від участі у ЧС-2018  уже оголосили олімпійські чемпіони японець Юдзуру Ханю та канадці Тесса Віртью/Скотт Мойр, призери Ігор росіяни Євгенія Медвєдєва, Катерина Боброва/Дмитро Соловйов, американці Майя Шибутані/Алекс Шибутані, китайці Веньцзинь Суй/Цун Хань.

Таким чином у Мілані не стартуватиме жоден з минулорічних чемпіонів світу, а з олімпійських чемпіонів взяти участь у ЧС зголосилися лише парники з Німеччини Альона Савченко/Бруно Массо.

Попри відсутність багатьох ключових «гравців» постолімпійському світовому чемпіонату не бракує спортивної привабливості та інтриги. Адже, завершаючи один олімпійський цикл,  італійський ЧС одночасно розпочинає новий і у цьому контексті можна передбачити певні несподіванки у результатах. З одного боку, ті, кому не  пощастило на Іграх, намагатимуться реабілітуватися на світовій першості, де у відсутності лідерів їхні шанси зростають, з іншого боку, у бій рветься «молода гвардія»…

Українська команда фігуристів, яка вирушає до Мілану, також зазнала змін. Через важку травму, отриману на Олімпіаді у Пхьончхані, змушена була відмовитися від стартів на ЧС Анна Хниченкова, тому у жіночому одиночному катанні  Україна представлена не буде. Крім того, у чоловічому одиночному катанні замість Ярослава Паніота, раніше затвердженого як учасника чемпіонату, виступить Іван Павлов. Без змін лише у спортивних танцях на льоду, де ми знову вболіватимемо за Олександру Назарову/Максима Нікітіна.

Поки спортсмени завершують підготовку до чемпіонату, його організатори уже відрапортували, що все зробили для того,щоб учасники та гості комфортно почувалися у Мілані. Зокрема, повністю готова до прийому фігуристів та вболівальників арена, де відбуватимуться змагання. Це великий спортивний центр Медіоланум  Форум з трибунами на 12 тис.700 місць, розташований у декількох кілометрах від центральної частини міста. Свого часу Форум отримав премію Ради Європи за архітектуру для спортивних арен. Нинішній чемпіонат світу з фігурного катання, який відбудеться тут, є третім для Італії після Кортіни д’Ампеццо(1963) та Туріна (2010). Водночас у 1998 році Мілан приймав чемпіонат Європи з фігурного катання.

Цікавою є історія логотипу, який було обрано для ЧС-2018. Джерелом натхнення для його створення послужили так звані «вузли да Вінчі». Йдеться про дуже складний орнамент, який Леонардо да Вінчі використовував у багатьох своїх картинах. Найвідоміший орнамент, представлений складним переплетінням гілок і листя, зображений на фресці, що прикрашає стелю залу «Делле Ассе» міланського замку Сфорца. Завитки вузлів дуже нагадують слід, який залишають ковзани на льоду, а також рухи рук фігуриста, які граціозно розсікають повітря під час виступу. Блакитне коло,зображене на логотипі, – це лід, а червоні лінії –   полум’я пристрасті, яке живить волю фігуриста до перемоги.

«Пристрасть, грація, краса і сила притаманні фігурному катанню, так само як і італійській культурі. Тому ідея об’єднати ці символи здалася найкращим рішенням для презентації такої міжнародної події, як чемпіонат світу в Мілані», – пояснили у Оргкомітеті ЧС-2018.

Наводимо розклад змагань (час київський):

21 березня

11.45. Жінки. Коротка програма

19.00. Церемонія відкриття

19.45. Парне катання.Коротка програма

22 березня

11.00. Чоловіки. Коротка програма

19.55. Парне катання. Довільна програма

23 березня

12.00. Спортивні танці на льоду. Короткий танець

19.30. Жінки. Довільна програма

24 березня

11.00. Чоловіки. Довільна програма

16.20. Спортивні танці на льоду. Довільний танець

25 березня

15.30. Показові виступи