Піклуючись про здоров’я дитини, батьки намагаються в ранньому віці підібрати для нього спортивну секцію. Але, якщо у майбутнього спортсмена не складуться стосунки з його наставником, замість очікуваної користі це може завдати йому шкоди. Мало віддати дитину в якусь секцію, необхідно знайти для нього хорошого тренера, який підійде до нього індивідуально, постарається розкрити його потенціал по максимуму.

Дитині потрібен наставник, вселяє їй впевненість у своїх силах, і якщо тренер буде до нього уважним, тоді він буде ходити на заняття з задоволенням. Не зайвим буде навести довідки про тренера, розпитати знайомих, знайти інформацію в мережі інтернет, після чого піти познайомитися з тренером особисто.

Варто бути присутнім на занятті, спочатку без дитини, щоб просто спостерігати за проведенням занять. Придивитися з полюванням чи займаються діти, сповнені вони ентузіазму, створена на заняттях доброзичлива атмосфера. Під час заняття не повинно бути зайвого шуму, тренер, який в змозі направити енергію дітей у потрібне русло не допустить ґвалту під час навчального процесу, яким є спортивне заняття.

Дуже велике значення має стиль спілкування тренера, якщо він принижує вихованців, допускає лайливі слова по відношенню до них, краще відмовитися від послуг такого наставника. Хороший фахівець зможе пояснити своїм вихованцям їх завдання, не вдаючись до мату.

Якщо тренер уважний і в міру строгий, варто до нього придивитися. Наступний крок – поговорити з батьками вихованців тренера, як з мамами, так і з татами. Мами розкажуть про людські якості тренера, про його характер, а тата – оцінять як професіонала.

Також непогано поговорити з іншими вихованцями, запитати чи подобається їм педагог, часто хвалить їх, запитує про їх самопочуття. Дуже важливо як вони розповідають про свого наставника, з палаючими очима або з нудьгуючим виглядом.

Важливо дізнатися про спортивні успіхи вихованців цікавить вас тренера. Чудово, якщо й сам тренер має велику кількість медалей і спортивних нагород, це буде стимулом для дитини повторити, а може й перевершити свого наставника.

Тепер потрібно поспілкуватися з тренером особисто, задати всі питання, простежити за жестами, мімікою, скласти думку наскільки відверто відповідає на запитання. Якщо він холодний і роздратований при розмові з батьками, то в спілкуванні з дітьми буде ще менше тактовний.

Коли ви вирішили, що тренер вам підходить необхідно привести дитину на пробне заняття, всі люди різні і з ким приємно спілкуватися, а когось просто на дух не переносиш. Це називається людська несумісність. У такому разі переходьте до іншого тренера, тому що з такою людиною дитина ніколи не буде відчувати себе комфортно. Якщо ж все пройшло добре, тренеру, якого ви в результаті визнали компетентним, потрібно довіряти надалі, регулярно спілкуватися з ним, щоб бути в курсі успіхів своєї дитини і допомагати в досягненні загальної мети – зробити дитину здоровою і сильною людиною.

Якщо дитина добре контактує зі своїм наставником, це може призвести до видатних результатів. Успіх дитини в будь-якому занятті складається з 2-х частин 20% робота тренера, його знання, правильні зауваження, вміння мотивувати і 80% бажання і старання дитини. Коли відбувається збіг учня і вчителя, з’являються видатні особистості.