Заняття спортом корисні для здоров’я в будь-якому віці. Крім того, спорт тренує силу волі, командне світосприйняття і витривалість організму.

Вчити дітей фігурному катанню повинен кваліфікований тренер. 

Катання на ковзанах відносять до активних видів спорту. Такі заняття надають загальну гартуючу дію, розвивають почуття балансу, граціозності, координації в просторі. Тому користь від занять подібним спортом для дітей просто незаперечна. Особливо якщо врахувати, що в дитячому віці закладається фундамент фізичного розвитку дитини та її здоров’я, пише bigmir.net.

Вчити фігурного катання повинен досвідчений, кваліфікований тренер. І цьому заняттю слід приділити достатньо часу і сил. Темп і інтенсивність занять залежать від індивідуальних особливостей юних учнів з урахуванням їх фізичних показників. Слід зауважити, що віддати дитину в спортивну секцію можна в будь-якому віці, але, як кажуть досвідчені тренери, заняття фігурним катанням рекомендується починати з чотирьох-п’яти років.

Ще один важливий факт – фігурне катання корисно не тільки для здорових дітей, але також і для тих, у кого ослаблений імунітет, або схильних до захворювань серця. У подібних ситуаціях особистий лікар разом з тренером складає необхідну безпечну і корисну програму навантажень.

Оскільки займатися фігурним катанням спортивні лікарі рекомендують ще з дошкільного віку, цей вид спорту вважається одним із самих “дитячих”. При виборі школи з фігурного катання необхідно знати, за яким принципом там будуються тренування. Уроки з катання включають в себе заняття на льоду спортивного комплексу, загальнофізичної підготовки, пластику і хореографію. Загальна фізична підготовка передбачає розвиток швидкості, витривалості, фізичної сили, гнучкості.

Дуже важливо, щоб заняття проводилися невеликими групами, а їх склад відповідав віку учнів, щоб був для всіх однаково правильний рівень навантаження.

Перші два роки дітей навчають вільній їзді, тренуючи швидкість і спритність. До більш серйозних занять з фігурного катання приступають в той період, коли учень повністю освоїв техніку вільного пересування на лижах.

Джерело: Сегодня