У рідкісних випадках ви можете виявити, що журналіст ставиться до вас вороже. Зазвичай такі технології призначені для політичних інтерв’ю або кризових ситуацій, а не для співрозмовників, які допомагають «звичайним» новинам або статтям.
Журналіст набагато більше сподівається на те, що ви надасте йому багато переконливого і цікавого матеріалу. Однак ви повинні бути готові до того, що журналіст може критикувати те, що ви говорите. Не чекайте, що ваші заяви або затвердження залишаться непоміченими. Це їхня робота. Найгірше – це відповідати на грубі або агресивні питання з агресією. Тому:
- Будьте спокійні.
- Зосередьтеся на позитивних аспектах свого звернення.
- Не повторюйте протилежну думку в своїй відповіді.
- Не займайте оборонну позицію.
- Якщо інтерв’юер намагається перервати вас на середині відповіді, скажіть: «Будь ласка, дозвольте мені закінчити». Потім завершите пропозицію.
- Не кажіть коротко «так» або «ні»: оживляє свої відповіді, але не перескакуйте з однієї думки на іншу. Коли закінчите думку, зробіть паузу.
- Якщо питання явно далеке від предмета розмови, якщо воно недоречне і провокаційне, скажіть м’яко: «Ми тут не це обговорюємо. Ми говоримо про … »або:« Це не відноситься до справи … »
- Не сперечайтеся з інтерв’юером і не протирічте йому.
- Ніколи не втрачайте самовладання.
- Ніколи не переривайте інтерв’ю: це набагато гірше для вас, ніж для інтерв’юера.
Якщо інтерв’юер сказав щось неточне або неправильне, не пропускайте це непоміченим. І інтерв’юер, і аудиторія будуть поважати вас набагато більше, якщо ви захистите себе і виправите помилки.
Джерело: Елітаріум