По-перше, що відразу хочеться відзначити: пісні краще використовувати як додатковий засіб вивчення мови, а не основний. Все-таки тексти пишуться на музику, і тут важливіше ритм, рима, якісь авторські задумки ніж повне дотримання граматичних правил, правильна постановка наголосу і дотримання інших стандартів літературної мови.

Так, не дивуйтеся, почувши “She do not know me” у Bon Jovi замість «She does not know me” (переклад “Вона не знає мене”) або у раніше настільки популярних Backstreet Boys “A little more better” (переклад “Трохи краще” ). І список можна продовжувати до нескінченності (причому англійська класика в особі The Beatles, Queen або The Rolling Stones зовсім не виняток). Так що не варто повністю покладатися на абсолютну правильність пісень і використовувати пісенні конструкції в житті, не перевіривши.

Але незважаючи на можливі помилки в текстах пісень використовувати їх при вивченні англійської можна і потрібно. По-перше, це буде точно сприяти засвоєнню мови на слух. По-друге, це збагатить ваш словниковий запас, якщо, звичайно, правильно попрацювати з текстом (про це нижче). По-третє, допоможе вам освоїти сленгові вислови, які ви, можливо, раніше не знали. В-четверте, якщо слухати сучасну музику, ви будете йти в ногу з часом, тобто ваша мова буде що ні на є up-to-date (сучасний). По-п’яте, чітко повторюючи тексти за виконавцем, ви поліпшите свою вимову (дивіться, як би вас потім не переплутали з носієм мови 🙂 жартую!) 

Сподіваюся, що тепер Ви знайшли собі аргументи, навіщо потрібно використовувати пісні для поліпшення свого англійського. Давайте тепер розглянемо, як це зробити правильно, щоб отримати максимальний результат.

1. Виберіть пісню, яка вам до душі. Не варто пихкати над тим, що вам зовсім нецікаво. Це не принесе ні задоволення, ні значної користі.

2. Текст пісні має відповідати вашому рівню володіння англійською. Тобто якщо ви зовсім новачок, то почніть з дитячих пісеньок. Вони, як правило, не сильно мудрі і не містять якихось складних граматичних оборотів. А потім переходите до більш складним творам. Намагайтеся бути поступовими і “ускладнювати” крок за кроком. Ну а якщо рівень вашого англійської дозволяє, вся світова англомовна фонотека в вашому розпорядженні! 🙂

Підказки для новачків: 

  • вибирайте пісні англійською мовою, виконувані НЕ англійцями / американцями. Вони сприймаються на слух простіше. Слова вимовляють в них, як правило, більш чітко і вся пісня не зливається в одне нескінченно довге речення;
  • вибирайте більш повільні ліричні пісні, де темп не такий швидкий. Так буде простіше розчути текст. 

3. Відкрийте текст пісні. Прочитайте його. Відзначте в ньому ті слова, які ви не знаєте або в значенні яких ви сумніваєтеся (іноді знайомі слова можуть вживатися в несподіваному для вас значення, від чого сенс може сильно змінитися).

4. Проясніть відмічені вами слова. Якщо коротенько, вам потрібно відкрити слово в словнику (якщо рівень дозволяє, то можна скористатися англо-англійським словником ), вибрати відповідне визначення, зрозуміти його, а потім скласти з цим словом в потрібному значенні свої власні пропозиції. Тоді воно у вас добре запам’ятається і ви зможете при нагоді вжити його в своїй промові.

5. Прочитайте текст ще раз, переконайтеся, що тепер ви знаєте все слова.

6. Тепер перегляньте, чи є в тексті пісні якісь граматичні конструкції, які ви не знаєте. Якщо такі є, те їх теж потрібно прояснити (так, так, звичайно, можна вже плюнути на це все і зненавидіти цю пісню. Але уявіть, що, пропрацювавши, хоча б ОДНУ пісню як слід від початку і до кінця, ви зможете використовувати всі нові слова і граматику у мові. Чудовий привід для гордості собою!) 

7. Поверніться до пісні. Прослухайте пісню знову, тепер вже вловивши все нові слова. При необхідності прослухайте пісню кілька разів. Впевнена, що ви самі захочете тепер слухати цю пісню знову і знову 🙂

8. Enjoy the music! 🙂     

Джерело: easyspeak.ru