Перш ніж думати про те, як віддати дитину в цей вид спорту, оцініть, чи дійсно вам це потрібно. У майбутньому ви можете зіткнутися з безліччю проблем, і вони не обмежуються травмами. Як і в будь-якому серйозному спорті, в фігурному катанні існують психологічні та технічні труднощі. Наприклад, дівчаток в цей вид спорту віддають стабільно більше, ніж хлопчиків, тому якщо дівчинка буде парніцей, то знайти партнера буде складно.

Крім того, в майбутньому гарантовані серйозні проблеми з навчанням, доведеться вибирати – або спорт, або гарну освіту. Після декількох років важких тренувань може з’ясуватися, що особливих перспектив в катанні у дитини немає, і це може стати важкою психологічною травмою. До речі, режим тренувань часто не витримують не тільки діти, скільки батьки – часто на заняття доводиться їздити до 6.00-6.30 ранку кілька разів на тиждень.

Якщо ви все ж твердо вирішили, що дитина буде займатися, це повинні підтвердити лікарі. З приводу віку, з якого можна починати заняття, ходять суперечки, але в будь-якому випадку майже жодна школа не прийме дитини молодше 4,5 років і без довідки від педіатра про те, що дитині можна займатися за медичними показаннями. А ось відомий тренер Олександр Жулин не рекомендує віддавати дітей в катання раніше 5-6 років.

Вирішіть, яку мету ви з дитиною перед собою ставите. Можна тренуватися для себе, заради задоволення, а можна серйозно займатися спортом. Досвідчений тренер відразу може сказати, чи є у дитини дані для професійного (правда, його зазвичай якраз називають аматорським) спорту. Тут важливу роль грають статура, рухливість суглобів, пластика і багато іншого. Школу і тренера підбирайте саме в залежності від цілей. Вивчіть всі школи та гуртки, які є у вашому місті, підберіть оптимальний варіант. Буває так, що в маленькому місті немає школи фігурного катання. Тоді вам доведеться переїжджати. До речі, рівень навчання в різних містах теж різний. Кращі школи України знаходяться у Києві, Одесі, Дніпрі, Богуславі та Харкові.

У деяких школах і секціях набір здійснюється раз на рік, інші приймають дітей цілий рік. Не забувайте, що маленьку дитину вам доведеться супроводжувати на кожній репетиції.

Головне, щоб ініціатива виходила від самої дитини. Фігурне катання – точно не той спорт, який може послужити задоволенням батьківських амбіцій. Без величезного бажання самої дитини в цьому спорті йому робити нічого.

Джерело: Виховання дітей, розвиток дитини