Труднощі виховання полягають, крім іншого, ще й у тому, що батькам доводиться відповідати на безліч запитань дитини, часто складних або незручних. Однак краще це зробити вам, перш ніж дитина сама знайде відповіді в Інтернеті.

Мало в кого з батьків є готові відповіді на всі питання дитини. Потрібно також пам’ятати, що діти дуже наполегливі й переслідуватимуть вас, поки не отримають відповіді, які їх задовольнять.

Розгляньмо найпоширеніші питання, які можуть завести батьків у глухий кут, і спробуймо знайти на них відповіді.

Чому деякі люди мають інший колір шкіри?

Люди з різних країн відрізняються один від одного. Це робить їх унікальними, і всі вони по-своєму гарні. Познайомившись із людиною, яка відрізняється від нас зовні, найкраще не звертати уваги на такі відмінності. Так ми зможемо потоваришувати з нею.

Чому моя акваріумна рибка померла?

Скажіть дитині, що в рибки припинило битися серце й перестала текти кров, тому життя рибки закінчилося. У такий простий спосіб можна пояснити дитині смерть. Вам також можуть допомогти надати дитині пояснення релігійні переконання, яких дотримуються у вашій родині. У будь-якому випадку ви повинні самі вирішити, чи здатна дитина усвідомити, що таке смерть.

Чи існує Бог?

Відповідь на це питання залежить від ваших власних переконань. Багато в чому відповідь залежатиме від конкретної ситуації. Але навіть якщо ви самі – атеїст, дозвольте дитині знайти відповідь на це питання самостійно, перш ніж нав’язувати їй свою думку.

Чому ти палиш?

«Тому що я потрапила під вплив поганої звички. Це дуже погана звичка, і я хочу її позбутися. Я обіцяю».

Після цього доведіть дитині, що ви здатні дотриматися свого слова. Ніколи не допускайте того, щоб дитина застала вас із цигаркою.

Що означають слова, які ти не дозволяєш мені говорити?

Ці слова дорослі використовують, коли вони засмучені або розгнівані на когось. Найгірше, що від цього співрозмовник теж починає сердитися, навіть може почати бійку. Інакше кажучи, від таких слів нікому не легшає, тому краще ніколи не використовувати їх.

Кого ти любиш більше?

Якщо у вашій родині більше ніж одна дитина, діти часто ставлять таке запитання. Батькам воно здається пасткою. Згодом ви зможете зрозуміти, чи було це миттєвим імпульсом, чи ні, але зараз вам потрібно дати відповідь. Перш за все, з’ясуйте, чому в дитини виникло таке питання. Постарайтеся виправити ситуацію, яка викликала це питання, будьте справедливі й намагайтеся розподілити свою любов між обома дітьми. Іноді це може бути складно, але зробіть усе можливе.

Чому твій начальник лисий?

Таке питання ставить вас у незручне становище з двох причин. По-перше, вам ніяково від того, що дитина ставить це запитання при людях. По-друге, його чує ваш начальник. Ви намагаєтеся перевести цю ситуацію в жарт і молитеся, щоб ваш начальник теж сприйняв це як жарт.

Не робіть помилку: не змушуйте дитину просити вибачення. Вона може  зніяковіти. Коли ви повернетеся додому, поясніть дитині, чому в деяких людей випадає волосся. Не менш важливо пояснити, чому ставити запитання про зовнішній вигляд неввічливо.Наголосіть, що зовнішні ознаки не мають особливого значення і не варто звертати на них увагу.

Чому хлопчики й дівчатка відрізняються один від одного?

Якщо дитина ставить запитання про відмінність у статевих ознаках, ви можете сказати, що саме так ми можемо відрізняти хлопчиків від дівчаток. Якщо дитину задовольнить така відповідь, можна нею й обмежитися.

Звідки беруться діти?

Це питання, напевно, найскладніше. Необхідно дати на нього пояснення, яка відповідає віку дитини. Для дошкільнят оптимальною буде відповідь: «Їх народила мама». Якщо дитину це не задовольнить, можна уточнити, що дитина була в животі в мами, а потім з’явилася на світ.

Ніколи не робіть помилку, відповідаючи на незручне запитання: «Ти ще надто маленький, щоб про це знати», коли не готові на нього відповісти.

Як бачимо, відповідати на незручні запитання – не таке вже й складне завдання для батьків. Однак робити це необхідно: дитина запам’ятає, якщо ви не дасте відповідь на її питання.

Джерело: Розвиток дитини