Світ переповнюють величні книги, які тільки й чекають, щоб їх прочитали. Але як вибрати ту, яка дійсно сподобається? У цій статті запропоновано кілька порад, адресованих вашій дитині, які ви можете запропонувати їй, щоб допомогти визначитися з вибором.

  • Подумай, що робить тебе дійсно щасливим? Якщо в тебе є улюблене хобі або заняття, шукай найяскравіші книги про нього. Тобі цікаві динозаври або собаки чи життя конкретної знаменитості? Можливо, тебе зацікавили деякі дивовижні професії? Ти можеш знайти книги практично про все, що тебе цікавить, і тобі неодмінно сподобається їх читати, оскільки ти захоплений їх тематикою.
  • Поекспериментуй, що цікавіше: факти чи вигадка? Деякі книги майже повністю придумані й вигадані. Вони називаються художніми творами. Романи, розповіді, байки, фантастика – це все приклади художньої літератури. Ці книги можуть переносити тебе в інший світ або допомогти уявити, що знаходиться за межами твоїх власних пізнань. Наукові ж книги розповідають тобі про те, хто, що, коли й чому. Вони розповідають історії, спираючись на достовірні факти, але це не означає, що вони нудні. Зовсім ні. Наукова література може оживити все на світі: від першого польоту на Місяць до відчуттів при дослідженні океанських глибин. Багато з таких книг читаються як роман – з початку до кінця. Спробуй прочитати книги як з розділу художньої, так і з розділу наукової літератури, щоби було легше визначитися з тим, які тобі більше подобаються.
  • Дізнайся про найулюбленіші книги твоєї родини. Яка улюблена книга була у твоєї мами, коли їй було стільки ж років, як тобі зараз? А яка в батька? А у братів і сестер? Спитай їх і прочитай ці книги. Адже тоді ти зможеш порозмовляти з рідними про те, що сподобалось їм у цих творах, і поділитися своїми власними думками та враженнями. Це стане чудовою та слушною нагодою краще пізнати свою сім’ю і знайти цікаву книгу!
  • Спитай у експерта. Місцева бібліотека – це прекрасне місце, щоби знайти улюблені книги, при цьому тобі не треба займатись пошуками самому. Розкажи бібліотекарю про свої інтереси – про рок-зірок, спортивні команди, історичні події, про те, чим ти зараз захоплений, і назви кілька книг, які тобі вже встигли сподобатись. Бібліотекар може допомогти тобі знайти й інші книги, які тебе обов’язково зацікавлять. Ще одне джерело порад про вибір книг – це твій шкільний учитель, він з радістю підкаже тобі назви цікавих творів.
  • Обмінюйся книгами. Чому б не зібрати друзів і не влаштувати обмін улюбленими книгами? Завжди цікаво дізнатися, що читають твої друзі. Навіть якщо вони не видатні читачі, разом ви завжди можете пробудити один в одного інтерес до читання й ділитись улюбленими книгами та іменами авторів. Також можна пошукати магазини з обміном книгами у вашому районі. Це відмінний спосіб зібрати власну бібліотеку безкоштовно!

Джерело: Розвиток дитини