Практично кожен початківець-спортсмен в тій чи іншій мірі відчуває страх перед початком змагання. А особливо – дитина-спортсмен. Перед змаганнями, дитина починає нервувати, дратуватися, накручувати себе. Такі переживання можуть призвести до втрати позитивного настрою. В голові дитини, виникають думки про неможливість впоратися з покладеною на неї відповідальністю і поставленими завданнями. Допомогти перебороти свій страх допоможе психологічна підготовка.

За кілька днів до майбутнього змагання потрібно:

  • відпрацюйте рухи, які у вас виходять найкраще.
  • постарайтеся приділити більше часу на тактичну і технічну підготовку.
  • Уникайте перенапруження, дотримуйтеся звичного режиму харчування і сну.

Батьки дитини-спортсмена повинні знати:

За день до майбутнього змагання спробуйте відволікти вашу дитину і відвідати з нею будь-який культурний центр (кіно, театр, цирк). Нехай ваша дитина максимально відволічеться і отримає задоволення. 

Якщо майбутній турнір проходить в незнайомій для вас та вашої дитини місцевості, тоді вам по можливості необхідно виїхати до місця змагань заздалегідь і краще з ним познайомитися, також, щоб ваша дитина теж з цим місцем ознайомилася.

Як побороти страх перед змаганнями?

Перед початком виступу, дитині необхідно оглянути спортивну площадку, зробити легку розминку. Під час її виконання, дитина повинна подумки провести курс самонавіювання. Думати про свою майбутню перемогу, про те, що ви кращий.

Не рекомендується вживати заспокійливі засоби. 

Також батьки повинні контролювати фізичний стан дитини, чи не виник в неї біль в тілі, чи не підвищилась температура. А також обов”язково, батьки повинні говорити зі своєю дитиною, адже саме батьки є найближчими людьми для дитини, які завжди здатні знайти потрібні слова, поради на настанови перед змаганнями.