Багато підлітків хвилюються перед своїми виступами перед класом чи будь-якою іншою аудиторією через те, що вони можуть помилитися, і через це потрапити у смішне та незручне становище.

Коли хвилювання про свій виступ надто великі “гормони стресу”, наче вмикають тривогу, ти весь заливаєшся червоною фарбою, поперек горла якийсь комок, а голова наче в тумані і таке відчуття, що ти не можеш, навіть, думати нормально, не те що говорити.

Є деякі прості психологічні прийоми, які можуть тобі допомогти. Тому, друже, пропоную тобі зараз з ними ознайомитися, сподіваюся вони тобі стануть у пригоді.

Налаштовує себе правильно. Хвилювання перед виступом, це так же нормально, як хвилюватися перед стрибком з парашутом. Старайся підбадьорювати себе. Тут все вирішує віра у власні сили.

Але відповіси ти: «Легко казати будь впевненішим, коли дивишся на це зі сторони, а ти спробуй стати на моє, побачиш, яка в мене ситуація».

Так не погодитися важко, говорити завжди легше, ніж зробити, але є деякі прості прийоми.Ти повинен змінити свій настрій. Посміхнись. Представ когось зі слухачів у якомусь смішному вбранні чи просто прочитай пару анекдотів перед виступом або згадай якусь веселу історію. Це просто і допоможе підняти настрій. Ти ж не на похороні, чому сумувати?

Будь готовий! Це також дуже важливо. Ти повинен знати свою доповідь на зубок. Практика, практика, практика. Розкажи доповідь своїй сім’ї чи найближчим друзям і чим краще ти будеш знати свою доповідь, тим відчуватимеш себе впевненіше. І дійсно, через що хвилюватися коли ти володієш матеріалом?

Потрібно вміти розслаблятися. Багато спортсменів та музикальних виконавців кажуть, що підготуватися до хвилювання перед виступом так же важливо, як підготуватися і до самого виступу. Потрібно розслабитися та підійти до справи у “правильному” настрої. Хтось розслабляється слухаючи музику, хтось практикує різні дихальні практики, хтось любить випити чашку чаю, а хтось просто почитати улюблену книжку. Знайди свій спосіб розслабитися перед виступом. І не забувай практика, практика, практика.

Доглядай за собою. Те що виступ дуже важливий і він ось – ось уже на носі не означає, що ти повинен доводити себе до виснаження працюючи над ним. Здоровий сон, добре харчування, прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом, це обов’язкові умови. Як там у приказці: «Війна війною, а обід за розкладом».

Вчися у професіоналів. Є дуже багато книжок, різних телепередач, спеціальних програм та сайтів які присвячені мистецтву підготовки до виступів, доповідей і т.д. У них ти знайдеш цінні поради та рекомендації, які допоможуть тобі впевненіше відчувати себе чи то перед своїм класом чи навіть на великій сцені.

Насправді, виступати перед людьми – це дуже цікаво та захоплююче і потрібно вміти отримувати від цього насолоду та ловити кайф. Отож ні пуху тобі ні пера!

Джерело: teenbloog.org.ua