Ні для кого не секрет, як важливо подобатися іншим людям. Від доброзичливості навколишніх залежать наш успіх і віра в себе. Тоді як поруч з недоброзичливо настроєні по відношенню до нас людям ми відчуваємо себе напружено і незатишно. Але людина – не золотник, щоб подобатися всім, тому в кожного є і друзі, і вороги.

Але як зробити так, щоб перше було якомога більше, а другий у вашому оточенні майже не зустрічалися? Для цього зовсім не обов’язково треба бути найкрасивішими, самими добрими і самими чарівними. Достатньо поєднати в собі деякі елементи цих якостей з власними і не забувати деякі правила відносин між людьми. І тоді ви легко завоюєте друзів серед знайомих і зможете впливати на оточуючих. Дуже важливу роль в цьому відіграє спілкування.

Найголовніше правило, яке ще батьки з дитинства намагаються вбити нам в голову, говорить: “Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе”. Його ще часто називають золотим правилом.

Але мені хотілося б поділитися з вами і іншими правилами, які, на мій погляд, не менш важливі. Можливо, багато хто з них уже помічені вами.

1) Намагайтеся ніколи не критикувати іншу людину. Критика небезпечна, навіть якщо вона заслужена, тому що зачіпає почуття власної значущості людини і викликає у нього образу на вас.

2) Намагайтеся викликати у людей ентузіазм і будьте щедрі на похвалу, тому що кожна людина хоче відчувати власну значущість.

3) Постарайтеся зрозуміти, що подобається або що важливо іншій людині і говоріть з ним про це.

4) Цікавтеся іншими людьми, замість того щоб намагатися зацікавити їх собою.

5) Випробовуйте радість від спілкування з іншими людьми, якщо хочете, щоб вони отримували радість від спілкування з вами. Розмовляти з радісною і веселою людиною набагато цікавіше, ніж з похмурим букою, який відбувається від вас односкладовими фразами, тільки щоб ви залишили його швидше в спокої.

6) Більше слухайте і проявляйте виняткову увагу до співрозмовника. Помічено, що гарним ораторам воліють хороших слухачів.

7) Будьте ввічливі, як це не здається дивним в сучасному світі.

8) Не сперечайтеся, тим більше якщо і мають рацію. Навіть якщо ви й виграєте у суперечці, все одно ваш співрозмовник в глибині душі не визнає це, але зате буде почувати себе ураженим. Чи буде він після цього доброзичливо ставитися до вас? Відповідь очевидна.

9) Якщо даєте поради, то давайте їх так, щоб той, кому ви їх даєте, відчув, що він сам до цього додумався. Ніхто не любить відчувати над собою чиєсь перевагу.

10) Якщо ви не праві, визнайте це. Трохи постраждає ваше самолюбство, але інші не будуть дивитися на вас зневажливо, як на негідного людини, яка до того ж до помилки намагається викручуватися.

11) Ставтеся терпиміше до оточуючих. У всіх є свої недоліки. Адже і ви не ідеальні.

12) Намагайтеся поставити себе на місце вашого співрозмовника і дивитися на речі з його точки зору.

13) Виявляйте співчуття до інших людей у їхніх проблемах. Але не перестарайтеся.

Нескладні правила, але їх виконання дозволить вам завоювати весь світ. Адже не дарма придумали прислів’я: “Не май сто рублів, а май сто друзів”.

Автор: Тетяна Баклага

Джерело: itstechnology.ru