На більш високих рівнях вивчення мови буває так, що ви починаєте відчувати, що Ваша англійська більше не поліпшується, хоча Ви продовжуєте прикладати максимум зусиль, щоб досягти просунутого рівня. 

У цій статті я розповім про 11 способи, які допоможуть вам подолати цей застій і переступити з Upper-Intermediate до Advanced. 

11 способів досягти рівня Advanced 

Володіння англійською мовою – це поєднання ваших сильних сторін в чотирьох різних областях: читанні, аудіюванні (тобто здатності сприймати мову на слух), письмі і розмовній мові. Щоб досягти швидкості в англійській мові, вам треба звертати увагу на кожен з цих аспектів і розвивати їх все. 

ЧИТАННЯ 

1. Читайте нові для себе тексти 

 Одна з причин, по якій студенти “застряють” у розвитку своїх “чітательних” навичок, полягає в тому, що вони часто читають тексти на одні і ті ж теми і тільки в рамках свого рівня.

 Щоб продовжити вдосконалювати свої навички читання, щоб перейти до журналу, який ви ніколи не читали раніше, виберіть жанр роману, який є новим для вас. Якщо ви читаєте різноманітні тексти, ви зіткнетеся і з різноманітним мовою і з більшою ймовірністю вивчите щось нове. 

2. Читайте з толком

Дуже часто, коли ми читаємо книги, журнали та іншу літературу іноземною мовою, ми пропускаємо якісь частини тексту, намагаючись розгледіти ідею написаного, не вдаючись у деталі. Але якщо ваш а мета не тільки “провести час з книжкою”, але і підвищити свій рівень мови, пропоную вам попрацювати з текстом. Прочитайте обраний матеріал, подумайте про те, про що цей текст, підтримайте бесіду на тему цього тексту, спробуйте відповісти на питання по суті цього тексту. Так ви попрактікуетесь мову в рамках прочитаного матеріалу. 

Як окрему вправу по роботі з книгою можна зробити перевірку самому собі: поганяйте себе за словами, поясніть, що означає те чи інше вираження. Так ви будете поповнювати словниковий запас. Але не забудьте дивитися слова в словнику, а не просто здогадуватися про їх значеннях, інакше ви винайде свою власну мову (докладніше про те, як працювати з новими словами можна подивитися тут ).

3. Спробуйте швидкочитання

Ось ще один спосіб прокачати свої reading skills (навички читання). Для початку ознайомтесь із наведеною інформацією зі зручною для вас швидкістю. Завдання: знайти всі незрозумілі слова, прояснити їх і переконатися, що текст для вас цілком зрозумілий. Після цього озбройтесь секундоміром і читайте ваш текст ВГОЛОС, засікаючи, скільки часу ви на це витратили. Під час прочитання зверніть увагу на те, щоб слова перетікали одна в одну, паузи були в потрібних місцях, щоб ви звучали красиво. Не поспішайте, а якщо і помилилися, чи не перечитуйте пропозицію, просто відзначте подумки це місце. На даному етапі вам потрібно зрозуміти, скільки часу у вас займає прочитання цього тексту. Запишіть свій час. 

Перед наступним прочитанням тексту ви можете повернутися до складних для вимови моментам і потренувати їх окремо. Наприклад, деякі зв’язки слів в англійському можуть викликати труднощі у вимові на будь-якому рівні мови (такі як fifth stranger, three trees, sixth sheep). 

Потім прочитайте текст ще раз. Відзначте час на цей раз. За ідеєю, на цей раз ви повинні прочитати текст швидше. І гарніше. 

На третій раз прочитайте текст так швидко, як можна. І так красиво, як ви можете. Порівняйте свій час під час усіх причетний. 

Якщо після 3 раз прочитання тексту все ж відчуваєте себе некомфортно (заплітається язик, робите помилки і т.п.), прочитайте ще один або кілька разів. У підсумку мова повинна бути чітка, швидка і гладка.

 На замітку: якщо після багаторазових повторних причетний звучання залишається не ідеальним, пошукайте вище по тексту слова, які можуть бути вами незрозумілий, і проясніть їх.

 Ця вправа допоможе не тільки поліпшити навички читання, а й ваше вимова. А також швидкість вашої мови. 

аудіювання 

4. Ознайомтеся з різними акцентами

Однією з проблем вивчення англійської мови є той факт, що англійська мова має безліч акцентів, на яких говорять в різних англомовних регіонах. Вам може бути комфортно слухати Бруклінський американську англійську або мова корінного лондонця, ну а якщо від’їхати в Техас або на околицю Британії? І як щодо австралійців і ірландців з їх неповторним акцентом? А ще Шотландія, Уельс … Мова, і не тільки англійську, дуже багатогранний. Свої нюанси, в тому числі і акцент, є мало не в кожному місті. І щоб не потонути в цьому морі такого різного англійської, потрібно не звикати до чогось одного, а слухати різних людей.

На YouTube можна знайти велику кількість відео користувачів з усього усього світу, які розмовляють різними акцентах, а також повнометражних фільмів за участю акторів з акцентом, над яким Ви хотіли б попрацювати. Так що дивіться відео, намагайтеся зрозуміти, в чому особливості цього акценту, звертайте увагу на вимову знайомих слів і використання різних конструкцій. І чим більше ви “наслухався”, тим менше у вас буде шансів не зрозуміти англомовного співрозмовника, з якої б точки світу він не був.

5. Слухайте подкасти на нові для Вас теми

Почніть слухати подкасти на теми, які Вас цікавлять, але про які Ви мало знаєте. Ви не тільки збільшите свій словниковий запас, а й розширите свої загальні знання і, як бонус, поліпшите своє сприйняття англійської мови на слух. Про те, як правильно слухати англійську мову, можна почитати тут . 

6. Записуйте те, що чуєте 

Один зі способів перевірити ваше розуміння на слух – спробувати записати те, що Ви чуєте. Ця вправа дасть вам уявлення про те, що Ви дійсно розумієте з того, що Ви чуєте. Переписування всього, що Ви чуєте, слово за словом, приверне Вашу увагу до всіх особливостей природного розмовної англійської мови, які є для Вас складними.

ЛИСТ 

7. Поекспериментуйте зі складними граматичними конструкціями

Наші щоденні потреби в написанні часто обмежуються текстовими повідомленнями і, можливо, кількома електронними листами. Часто ми вивчаємо граматику до просунутого рівня, а потім швидко забуваємо все ці складні структури, так як не використовуємо їх у своїй промові. Наступного разу, коли Ви будете щось писати, спробуйте згадати більш складні граматичні правила, які Ви вивчили, і застосуєте їх в своєму тексті.

8. Увімкніть пасивний словниковий запас

Як і у випадку з граматикою, більшість тих, хто вивчає мову використовують у своїй промові менше слів, ніж насправді знають. У цьому випадку важливо вийти зі своєї зони комфорту і спробувати активувати свій пасивний словниковий запас, тобто почати застосовувати ті слова, які ви знаєте, але зазвичай не використовуєте в мові. Для цього виберіть одне нове слово, яке ви хочете освоїти, і складіть кілька пропозицій з цим словом. Далі спробуйте скласти невеличкий текст і потім замініть кілька слів в кожному абзаці більш складними словами з тим самим значенням.

РОЗМОВНА МОВА 

9. Увімкніть стійкі вирази і фразові дієслова в свою промову 

Носії мови використовують багато фразових дієслів і стійких словосполучень в своїй повсякденній мові. Один із способів поліпшити свою англійську – це переконатися, що Ви теж про них не забуваєте. Кожен день складайте список з п’яти виразів, які ви хотіли б використовувати, і намагайтеся протягом дня промовляти їх у відповідний момент. Якщо немає відповідного співрозмовника, робіть це вголос хоча б для себе. Це вже буде розмовної практикою, хоч і не зовсім повноцінною. 

10. Продовжуйте працювати над своєю вимовою

Оскільки ви вже знаходитеся на рівні Upper-Intermediate, у вас вже досить гарну вимову. Але немає межі досконалості: постарайтеся зробити Ваш англійський акцент ще краще. Продовжуйте слухати носіїв мови або друзів, у яких рівень англійської вище Вашого, і звертати увагу на їх вимову, а потім зімітуйте їх мова.

11. Розмовляйте з носіями мови або з друзями, у яких рівень англійської вище Вашого

Щоб поліпшити свої навички говоріння, потрібно просто більше говорити. Якщо у Вас немає можливості спілкуватися з носіями мови, розмовляйте з друзями, які володіють англійською мовою на тому ж рівні, що і Ви, або на більш високому рівні. Якщо і такий варіант Вам не підходить, намагайтеся думати англійською, розмовляти з самим собою, розмовляти напроти дзеркала, слухати записи на англійській і повторювати. Це допоможе Вам подолати мовний бар’єр і збільшити швидкість мови. 

Ось такі у мене для вас поради, щоб вже зробити цей крок від upper-intermediate до advanced. Насправді нічого складного, ви просто продовжуєте робити те, що вже робили, але на більш високому рівні. Читаєте, пишете, говорите, слухаєте. Бажаю вам досягти нових успіхів і перемог в англійському. І, як то кажуть в одному класичному творі “perfection does not have limits” (у досконалості немає меж. Річард Бах, “Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон).

Джерело:  easyspeak.ru