Хочеш, щоб твоя дитина з посмішкою відправився завойовувати світ? Тоді навчи її бути впевненим в собі. Завдяки цьому вона буде швидше заводити знайомства, знаходити друзів, адаптуватися в новому колективі.

8 важливих правил.

1. Люби свою дитину.

Впевненість в собі нерозривно пов’язана з любов’ю. Якщо ти проявляєш її до дитини, тим самим говориш йому, що він є кимось дуже важливим і гідним любові. Так дитина вчиться любити себе, сприймати і схвально ставитися до деяких своїх особливостей. Також завдяки цьому дитина відчуває себе в безпеці в цьому світі. А це почуття дозволяє дитині не боятися нових викликів (наприклад, зробити перший крок, навчиться їздити на велосипеді і т. п.). Любов до дитини можна і обов”язково потрібно демонструвати різними способами. Показати дитині настільки він любимо не складно, але для нього це дуже важливо. Ваше чадо як ніхто інший потребує батьківської ласки і турботи, підкріпленими регулярними доказами любові. Почуття впевненості у дитини розвивається в результаті щирих, теплих слів про його значущості, підкріплених теплими обіймами. Не варто боятися, що, таким чином, можна розбалувати дитини. Маленький дитина завжди відчуває величезну потребу в любові близьких йому людей, найважливіших для нього. Обійняти і приголубити дитину – це так просто і так необхідно для міцного фундаменту впевненості дитини в собі.

2. Будь опорою.

Дитина, яка завжди може на тебе розраховувати, відчуває себе впевненіше і безпечніше. Їй легше братися за нові завдання, тому що вона знає, що в разі невдачі ти завжди прийдеш їй на допомогу: покажеш, як побудувати замок з кубиків, допоможеш вирішити проблему з надокучливими ровесниками. Пам’ятай, що дитина шукає підтримку не тільки в теплих словах, а й у теплій атмосфері. Кожній дитині,напевно, дуже подобається, коли ти обіймаєш її адже в цей момент дитина відчуває себе частиною люблячої сім’ї. А свій будинок починає сприймати як фортецю, в якій завжди затишно і безпечно.

3. Дозволь експериментувати.

Піклуйся про безпеку своєї дитини, але не плутай її з надмірною опікою. Ви повинна дозволити дитині набувати нового досвіду ще з самого дитинства, а саме, дозволяйте дитині самостійно наливати сік в чашечку, робити перші спроби самостійно кататися на велосипеді та ін. Звичайно, перші спроби не будуть вдалими, але ж ніхто з нас не народився з умінням самостійно їсти, одягатися чи підніматися по сходинках. Всьому цьому потрібно вчитися, а потім довго відшліфовувати майстерність. Дайте дитині шанс познайомитися з важливими для неї предметами і освоїти нові навички. Так ви даєте дитині зрозуміти, що ви в неї вірите.

4. Слухай уважно.

Ваша дитина хоче вам щось важливе розповісти? Обов’язково уважно вислухай її (навіть якщо частина слів буде тобі незрозуміла) і відповідайте на всі її питання. Дитина повинен знати, що в будь-який момент, може прийти до тебе з питанням і поділитися будь-якою інформацією. Завдяки цьому дитина переконується в тому, що для тебе вона найважливіша людина.

5. Пояснюй зрозуміло.

Для дитини навколишній світ здається дуже складним. Наприклад, малюк не народжується з розумінням того, що не можна забирати іграшки у інших дітей, і ти повинна йому все пояснити: «Не можна так робити. Ти забрав у Каті ляльку і вона плаче. Іграшку треба повернути ». Чим старшою стає дитина, тим докладніше будуть твої пояснення, адже тепер ти повинна пояснити дитині, чому якийсь тип поведінки хороший, а який ні. Підбирай зрозумілі дитині слова, говори доступною для неї мовою.

6. Став чіткі межі.

Твої пояснення не завжди дають очікуваний результат? Тоді подбай про те, щоб поставити дитині чіткі межі, які не можна переступати. Звичайно, це не означає, що всі рішення будеш приймати тільки ти: наприклад, дочка може вибрати сукню, яку хоче одягти на прогулянку, але вона не може відмовитися надягати шапку в холодний, зимовий день. Коли дитина знає чіткі правила, це допомагає їй вирости впевненим у собі, адже вона розуміє, що їй не можна, а що залежить від її вибору.

7. Нагороджуються дитину.

Малюк сам надів кофточку, поділився печивом, прибрав свої іграшки – приводів для похвали може бутидуе багато. Своїми теплими словами та увагою до успіхів дитини, ти досягнеш більшого, ніж докорами і криками. Позитивна реакція мами переконує дитину в тому, що потрібно вчитися, знаходити друзів, не боятися нових завдань. Дитина пишається своїми успіхами і починає розуміти, як потрібно себе поводити.

8. Стань хорошим прикладом.

Спостерігай за собою: як ти реагуєш на нові ситуації? Може, ти їх уникаєш, побоюючись не впоратися або здатися смішною? Якщо ти сама відчуваєш невпевненість, тобі буде складно виховати дитину жвавою та впевненою у собі і своїх силах. Працюй над собою! Пам’ятай також, що на відкритість дитини в значній мірі впливає його оточення. Тому вибирай приємне місце для прогулянок: майданчик, де малюки грають разом, а не кожен сам по собі. Спілкування з ровесниками сприяє набуттю соціальних навичок, розвиває вміння заводити знайомства і швидко адаптуватися в новому колективі.

Пам’ятай!

Впевненість в собі не залежить від темпераменту. Коженна дитина може вирости впевненою у собі: як маленький меланхолік, так і холерик.

Впевненість в собі дуже важлива для досягнення успіху. Діти дуже чутливі і потребують нашого схвалення. Їм потрібна підтримка батьків і дорослих, щоб рости в гармонії. Впевненість, діти знаходять за допомогою позитивної оцінки дорослих.

Підтримуй дитини завжди і в усьому, а головне – завжди в неї вірте.