Чи часто ви смієтеся разом зі своєю дитиною? Якщо так – вітаємо: ви змогли знайти дуже важливий спосіб зміцнити емоційний зв’язок один з одним. Сміх об’єднує людей і дає їм відчути себе краще.

Як показують дослідження, діти, які мають почуттям гумору, як правило, краще вміють насолоджуватися життям, володіють міцним фізичним і психічним здоров’ям і більш впевнені у собі, ніж їх однолітки. Але якщо для одних дітей сміх – це щось природне, інших потрібно вчити помічати смішне в повсякденному житті. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина сміялася більше, ви можете зробити для цього певні дії. Розглянемо їх докладніше.

  • З’ясуйте, що може розсмішити дитину в тому чи іншому віці. Наприклад, немовлята сміються, коли їм корчать гримаси або грають з ними в ігри (наприклад, «Ку-ку»). У дитини трьох років можуть викликати сміх ситуації, коли ви видаєте звуки тварин або надягаєте шкарпетку на руку.
  • Винагороджуйте спроби дитини проявити почуття гумору. Дитина відчує себе добре, якщо побачить, що ви засміялися.
  • Пам’ятайте, що дитина в усьому бере з вас приклад. Тому не бійтеся іноді здатися смішними і посміятися над собою. Якщо ви будете надто серйозно ставитися до свого життя, ваша дитина виросте такою ж.
  • Грайте з дитиною в ігри на уяву. Придумуйте нові безглузді слова, римування і пісеньки. Коли ви показуєте дитині, що бути іноді несерйозним – це нормально, вона засвоює цей урок на майбутнє.
  • Коли ви стикаєтеся з життєвими обставинами, які приголомшують або засмучують вас, намагайтеся дивитися на ці ситуації з гумором. Наприклад, якщо ви випадково розбили тарілку, це може вас засмутити, але ви можете знайти і щось кумедне в цій ситуації. Коли ви зустрічаєте життєві труднощі з усмішкою на обличчі, дитина вчиться у вас робити так само.
  • Заохочуйте дитину розповідати жарти, придумувати смішні історії, малювати смішні малюнки тощо. Хваліть її за таку творчість.
  • Приділяйте час тому, щоб дивитися разом з дитиною смішні комедії. Після перегляду обговоріть з нею фільм, поговоріть про те, що зробило його смішним і що можна було б додати у фільм, щоб зробити його ще смішнішим.
  • Зрозумійте, що вам не потрібно робити якісь надзусилля, щоб розважити дитину. Іноді досить придумати якийсь безглуздий віршик, щоб викликати у дитини сміх. Посмійтеся разом з нею.
  • Коли ви намагаєтеся розвинути у дитини почуття гумору, не забудьте пояснити їй, над чим можна жартувати, а над чим – ні. Переконайтеся, що дитина розуміє, що не можна висміювати іншу людину. Жарти повинні бути смішними для всіх.
  • У певний період багато дітей звертаються до так званого «туалетного гумору». Це нормальна частина дорослішання дитини, тому не варто забороняти дитині жартувати на цю тему. Однак постарайтеся зробити так, щоб ці жарти звучали виключно вдома, а не в присутності сторонніх людей.

Джерело: Розвиток дитини