І діти, і батьки з нетерпінням чекають завершення навчального року і початку канікул. Але коли канікули настають, діти часто не знають, чим зайнятися. Найчастіше їхніми розвагами стають телевізор або комп’ютер. Діти дивляться телевізор або грають у комп’ютерні ігри, бо нудьгують, але незабаром ці заняття переростають у справжню залежність.

Перегляд фільмів або телепрограм рідко обходиться без перекусів. Діти хрумтять чіпсами або поп-корном перед екранами телевізорів, а для батьків це стає приводом для занепокоєння. Вони часто замислюються: «Можливо, у такому харчуванні дитини наша вина? Можливо, ми робимо щось не так?» І справді, діти нерідко запозичують у батьків звичку їсти перед екраном телевізора. Тому батьки й самі мають дотримуватися правил здорового харчування, перш ніж навчати їх дитину.

Здоровий спосіб життя, до якого батьки прагнуть привчити свою дитину, передбачає контроль її ваги. Розгляньмо поради, що допоможуть батькам у цьому процесі.

Як навчити дитину контролювати свою вагу

Щоб контролювати свою вагу, дитина насамперед потребує фізичної активності. Є декілька способів її досягти. Скористайтеся ними – і ваша дитина не тільки буде фізично активною, а й весело проводитиме час.

1. Прогулянки на свіжому повітрі

Дитина повинна знати: життя не обмежується Інтернетом і комп’ютерними іграми. Багато хто з нас змалечку має шкідливі звички, не розлучаючись із ними й у дорослому віці. Діти спостерігають за нами і переймають наші звички. Але дорослі часто забувають, що у їхньому дитинстві не було Інтернету й мобільних телефонів. Тому їм цілком до снаги навчити дітей, як можна весело проводити час без цих засобів. Привчіть дітей більше гуляти на свіжому повітрі, грати у футбол та інші рухливі ігри. Це допоможе дітям зміцнити м’язи, скинути зайву вагу та весело провести час.

2. Літні табори

У наш час літні табори для дітей стають дедалі популярнішим явищем. Здебільшого вони призначені відвернути дітей від комп’ютерів і телевізорів, натомість запропонувавши їм цікаву альтернативу. Є табори, у яких дітей навчають іноземних мов, танців, різних видів спорту й багатьох інших занять. Завдяки цьому фізична активність супроводжує увесь вільний час дітей, який, крім того, вони проводять із користю для себе.

Часто буває так, що дитина, захопившись заняттями, яких її навчили у таборі, намагається дізнатися про них більше, а іноді навіть пов’язує із ними свою майбутню професію. Але навіть якщо цього не станеться, ви побачите, що ваша дитина навчилася проводити час більш раціонально.

Яких продуктів варто уникати

Коли ваша дитина достатньо фізично активна, саме час розвинути в неї звички здорового харчування. Перш за все, діти повинні зрозуміти, що таке поміркованість у харчуванні. І тут також багато в чому батьки є прикладом для дітей. Якщо ви самі часто переїдаєте, постійно перекушуєте між прийомами їжі, харчуєтеся не в один і той же час, діти, найімовірніше, чинитимуть так само. Ці звички потрібно контролювати. Але, перш ніж навчити цього дитину, установіть контроль над такими звичками самі. Не тримайте в оселі багато фаст-фуду та іншої нездорової їжі, оскільки така їжа посилюватиме спокусу для дитини. Краще нехай у неї під рукою завжди будуть свіжі фрукти, інші здорові продукти на випадок, якщо вона захоче перекусити. Це допоможе їй краще контролювати свою вагу.

Збалансоване харчування

Візьміть за звичку вечеряти або снідати всією сім’єю разом. Подбайте, щоб на столі завжди було достатньо овочів (і сирих, і варених або смажених), молока, багатих білками злаків тощо. Пильнуйте, щоб усі члени вашої родини отримували з їжею достатню кількість білків і вуглеводів, невелику кількість жирів.

Для дитини дуже важливо пити достатньо води. Однак дотриматися цього буває складно: влітку ми відчуваємо спрагу і п’ємо більше, узимку потребуємо лише декілька ковтків води, щоб напитися. Ми не усвідомлюємо, скільки води нам насправді потрібно. Тому важливо завжди мати питну воду під рукою: дитина матиме змогу попити, щойно відчує спрагу.

Джерело: Розвиток дитини